Anasayfa Bitcoin Binance vadeli işlem hacmi spot işlemleri geride bıraktı

Binance vadeli işlem hacmi spot işlemleri geride bıraktı

Binance vadeli işlem hacmi spot işlemleri geride bıraktı
0
koinmedya_googlenews

Binance borsasının vadeli işlemler piyasası beklenenden öte talep topladı. Vadeli işlemlerin hacmi, son 4 günde spot piyasaları da geçti


Binance vadeli işlemler spot hacmini geçti

Bakkt vadeli işlemler piyasası 24 Eylül tarihinde işlemlerine başladı ancak beklenilen düzeyde işlem hacmine ulaşamadı. Aynı ay içerisinde Binance borsası da vadeli işlemlere başladı. Binance’in vadeli işlemlere başladığı ilk gün Bitcoin traderlarının saldırısına uğradı. 24 saat içerisinde 170 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştı. Binance, Bitcoin vadeli işlemlerine başlayalı daha bir ay olmadan spot piyasalardaki işlem hacmini geride bıraktı.

Lütfen Bkz: BinanceUS stres testini başarıyla geçti

koinmedya_bybit

Binance CEOsu CZ, paylaştığı tweet’te Binance vadeli işlem lerin son 4 gün spot işlemlerden daha fazla işlem hacmine ulaştığını belirtti.

Bitcoin vadeli işlemler piyasaları işlem hacmine göre sıralandığında Binance daha bir ayını doldurmadan 5’inci sıraya yükseldi. Vadeli işlemler piyasalarının hacim sıralamaları ise şu şekilde:

1- BitMex

2- Huobi DM

3- OKEx

4- Bybit

5- Binance

Bitcoin vadeli işlemler piyasalarının gelişmesi, Bitcoin fiyatlarındaki dalgalanmaların azalmasına neden oluyor. Kripto para piyasalarında bir hedging yöntemi olarak başvurulan vadeli işlemler piyasaları, yatırımcıları sürpriz fiyat hareketlerinden koruyor. Bu sayede hedging yöntemine başvuranların sayısı arttıkça fiyatlarda nispeten istikrar kazanıyor.

Lütfen Bkz: Binance Tron’a yardım elini uzattı: 12 milyar TRX stake etti

Vadeli işlemlerin diğer önemli katkısı ise Bitcoin yatırımcılarına gelecek fiyatlar hakkında bir gösterge sunması. Vadeli işlemlerinin hacmi arttıkça da gösterge fiyatlarla tahmin yapanların öngörüsü kesinlik kazanmış oluyor.

Kaynak

X