Anasayfa Ethereum Ethereum grafiği güven vermeye devam ediyor
koinmedya_brave

Ethereum grafiği güven vermeye devam ediyor

Ethereum grafiği güven vermeye devam ediyor
0

Ethereum grafiği aslında bizlere çoğu şeyi anlatıyor. Geçtiğimiz iki üç ay içerisinde Ethereum’u (ETH) izleyen herkesin muhtemelen içini bir sıkıntı kaplar. Çünkü o zamandan beri artış anlamında Ethereum’da değişen bir şey bulunmuyor.


ETH, BTC eşleşmesinde büyük bir kapitülasyon olayından sonra sürekli değer kaybı yaşıyor. Ancak son zamanlarda aşırı satış koşullarına bir ccevap olarak Ethereum’da bir miktar güç kazanma belirtileri görüyoruz. Bu güç artışının devam edip etmeyeceğini elbetteki zaman gösterecek.

Ethereum grafiği

ethereum grafiği Ethereum grafiği güven vermeye devam ediyor

3 günlük ETH / BTC grafiğinden yola çıkarak –ki bu grafik oldukça yüksek bir zaman aralığı (HTF) grafiğidir – her şeyden önce RSI göstergesinde açık bir boğa sapması görüyoruz. Bu, bir süredir bir mücadele gördüğümüz bir HTF çizelgesinde ilk defa meydana geliyor. Bu durum Ethereum için bir dibin sonunda olabileceği teorisini destekliyor.

İlgili haber: Ethereum dolar paritesi karşısındaki mücadelesini sürdürüyor

Geçtiğimiz haftaki işlemlerde histogramın keskin bir şekilde yükseldiğini ve  (resimde görünmeyen) MACD’nin gerçekten yükselişe geçtiğini görüyoruz. Buradan hareketle grafiğin olumlu yönlerinden çok uzakta olmasına rağmen bir düşüş trendi içinde hala alım sinyali tavsiye edilmediğini belirtelim.

9 üssel hareketli ortalama, bu zaman dilimindeki fiyatı Haziran ayından bu yana kapamadığı için bu tablodaki ilk temizleyici nokta gibi görünüyor. Daha yüksek bir ticaret hacminin oluşup oluşmadığı 3 günde görülmeye devam ediyor. Eğer alım hacminin daha yüksek olduğunu ve 9 EMA’nın üzerinde bir kapanış görüyorsak, tersini yapmaya başlayabiliriz.

12 saatlik grafik

ethereum grafiği Ethereum grafiği güven vermeye devam ediyor

12 saate yakınlaştırarak 55 EMA’da bir üst tarafın ayarlandığını görebiliriz. MACD yükseliş çaprazı birkaç gün önce bu zaman dilimi üzerinde sıçrama sinyalini verdi ve histogramı olumlu bölgelere itti. Histogram üste doğru gitti ve şimdi geriye doğru eğiliyor. Dip seviyesinin ne kadar dik olduğunu görmek ilginç olacak.

İlgili haber: Ethereum dip yapmış olabilir mi? En azından dolar bazında

9 ve 21 EMA’lar etrafında destek aramalıyız. Eğer orada fiyat tutarsa, Ethereum için ikinci bir dalgayı görebiliriz. Bu ikinci dalganın birinciden daha güçlü olması muhtemel. İzlemek için ayrıca RSI’nin burada destek bulduğu yer, ideal olarak 50’nin üzerinde.

ethereum grafiği Ethereum grafiği güven vermeye devam ediyor

Peki burası Ethereum için USD fiyatına nasıl dönüşür? Hemen hemen aynı şey. Fiyat, RSI’daki bir boğa sapmasından sonra yükseldi. Burada hem daha yüksek hem de düşük seviyeler görüyoruz. RSI trendinin düşüşe devam edip etmeyeceğini görmek için bekliyoruz.

Histogram zirveleri daha yüksek bir nokta gördü. MACD aşağıya doğru düşme riski olmasına rağmen pozitif bölgeye geçmek üzere. Fiyat 55 EMA’da yer aldı. İşlem dönemlerinde 21 EMA’yı kısa bir süre önce kaybetti, ancak bu seviyenin altına doğru bir kapanış gerçekleşmedi.

Sağlam histogram performansı, güçlü RSI performansı ve yükselen fiyat, Ethereum’u 175 doların üzerinde tutma şansına sahip. Orada tutabilirse, ETH / BTC grafiğindeki gibi bir başka dalgayı görebiliriz.

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X