Anasayfa Altcoin Stellar Lumens Haber Stellar’dan dev airdrop: 2 milyar XLM tokeni hediye edilecek

Stellar’dan dev airdrop: 2 milyar XLM tokeni hediye edilecek

Stellar’dan dev airdrop: 2 milyar XLM tokeni hediye edilecek
0
koinmedya_googlenews

Bir kez daha Stellar’dan dev airdrop kampanyası geliyor. Kampanya kapsamında Stellar tam 2 milyar XLM tokeni hediye edecek.


Stellar’dan dev airdrop

Stellar Geliştirme Vakfı, 2 milyar XLM tokeni dağıtacağını duyurdu. Şu anki kurdan piyasa değeri 120 milyon dolar ediyor. Bu dev airdrop, Keybase platformu aracılığıyla düzenleniyor.  Keybase, whatsapp ve Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarına alternatif olarak ortaya çıkan bir proje.

Yapılan duyuruya göre, Stellar 20 ay boyunca her ayın 15’inde 100 milyon XLM coin’i serbest bırakacak. Bir sonraki airdrop kampanyasına katılabilmek ve yaklaşık 10,000 adet XLM elde etmek isteyen kişiler Keybase hesabı oluşturması gerekiyor.

Stellar'dan dev airdrop Stellar'dan dev airdrop: 2 milyar XLM tokeni hediye edilecek

Vakıf,  XLM tokeni dünya boyunca yayılmasını amaçlıyor. Her şey plan dahilinde. 2 milyar adet XLM gerçekten büyük bir rakam. Önümüzdeki 20 ay boyunca XLM tokenlerini serbest bırakacağız’ diyor Stellar Vakfı CEO’su Denelle Dixon.

Başlangıç olarak, Keybase yaklaşık 300,000 kullanıcısına 20 dolar değerinde XLM tokeni dağıttı ve bu devam edecek. Stellar bu çapta ilk kez airdrop düzenlemiyor. Geçtiğimiz Kasım ayında Stellar ile Blockchain şirketi birlikte airdrop düzenlemiş ve bu kampanya kapsamında 125 milyon dolarlık hediye XLM coin’i hediye etmişti.

Bu arada, Stellar’ın son aylarda performansı oldukça kötü. Kripto sıralamasında 12. sıraya gerileyen XLM coin son 7 gün içerisinde %4 kayıp yaşıyor. Tüm zamanların zirve seviyesinden %90’ın üzerinde değer kaybı sürüyor. XLM, haberin yazıldığı an itibariyle 6 cent üzerinden işle görüyor.

kaynak

 

 

Etiketler:
X