Anasayfa Altcoin Nasdaq MakerDao, 0x, Augur tokene kapılarını açtı
koinmedya_brave

Nasdaq MakerDao, 0x, Augur tokene kapılarını açtı

Nasdaq MakerDao, 0x, Augur tokene kapılarını açtı
0

Nasdaq MakerDao, 0x, Augur ve benzeri merkeziyetsiz finans kripto projelerini içeren bir endeks listeleyeceğini duyurdu.


Nasdaq MakerDao, 0x, Augur endeksini listeledi

Nasdaq DeFi yani merkeziyetsiz finans alanında blockchain projeleri hakkında bir endeks hazırladığını duyurdu. Bu endeksin amacı merkezsiz finans sektöründe faaliyet gösteren projeler hakkında piyasaya muteber veri paketleri sunmak.

Defix adı verilen endeks ilk olarak Londra merkezli Exante borsası tarafından oluşturulmuştu. Exante ayrıca kripto para endüstrisindeki ışığı çok erken fark edenlerden. Daha 2012 yılında Bitcoin fonu kurup müşterilerine kar payı dağıtmaya başlamıştı bile.

Yatırımcılar ve anlık al sata ilgi duyan traderlar için kullanışlı bir araca dönüşen Defix bir dizi kripto para projesini listeleme kararı aldı. Listelenen projeler arasında MakerDao, Augur, Gnosis, Numerai, 0x ve Amoveo bulunuyor.

Endeks son olarak Nasdaq borsasında işleme sokuldu. Bu sayede Nasdaq MakerDao, 0x, Augur ve diğer projelere kapılarını açmış oldu. Endeksin Nasdaq borsasındaki kodu ise DEFX. Endeksin takibi ayrıca TradingView sitesinden de yapılabilecek. Yahoo Finance’ın da yakında endeksi takip listesine alması bekleniyor.

Borsa yayınladığı bildiri ile endeksi platformuna taşıdığını müşterilerine duyurdu. ABD’li borsanın adı bu yıl kripto para sektörü ile sık sık anıldı. Yıl içinde Bitcoin, Ether ve XRP endekslerini de platformuna taşıyan borsa bundan sonrası için de umut vadediyor.

Bu yılın son bahar aylarında Exante borsası Defix bazlı bir fon kuracağını açıkladı. Exante endeksin “güvenli, finansal olarak akredite bir ajans” tarafından sunulacağını söyledi.

Nasdaq hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X