Anasayfa Altcoin Binance ve Bitfinex tokenleri son atılımlara rağmen düşmeye devam ediyor
koinmedya_brave

Binance ve Bitfinex tokenleri son atılımlara rağmen düşmeye devam ediyor

Binance ve Bitfinex tokenleri son atılımlara rağmen düşmeye devam ediyor
0

Binance ve Bitfinex borsalarına ait kripto paralar düşmeye devam ediyor. 2019’da etkileyici bir performans sergileyen Binance Coin ve LEO, son zamanlarda yaşanan önemli gelişmelere rağmen düşüş trendinden kurtulmayı başaramıyor.


Binance ve Bitfinex tokenleri son gelişmelere rağmen yükselişe geçemedi

2019, yeni ürün ve finansal kaynak geliştirme alanında büyük yatırımlar yapan bazı gözde borsalar için büyük bir yıl oldu. Bu büyük borsalardan Binance ve Bitfinex, geçtiğimiz birkaç ay içinde bazı önemli gelişmelere imza attı. Fakat bu borsalara ait tokenler, tüm yeni gelişmelere rağmen dolar ve Bitcoin karşısında değer kaybetti.

Binance Coin nedir? 2019’da nasıl bir performans gösterdi?

Binance Coin (BNB), kripto para birimi borsası Binance üzerinden trade edilebilen bir tokendir. BNB, Binance ekosisteminde en fazla, işlem ücretlerini ödemek için kullanılıyor. Kullanıcılar, işlem ücretleri üzerinden %25 indirim alıyor.

Binance ve Bitfinex bu yıl, tokenlerinin kullanım alanlarını genişletti. Örneğin, Haziran ayının başlarında, online tatil platformu TravelByBit’a uçuş ve otel rezervasyonu yapmak için BNB seçeneği eklendi.

Mayıs ayının sonunda ise Binance, marjin işlem opsiyonlarını uygulamaya geçirdi ve birkaç gün önce de marjin işlemlerde borç verme ürünlerini platformuna dahil etti. Ayrıca online müşteriler, Bitcoin Rewards ağındaki 1.200’ün üzerinde mağazadan alışveriş yaparken BNB ödülleri kazanabiliyor.

2018’deki ayı piyasası boyunca en iyi performans gösteren kripto paralardan biri olan BNB, 2019’da yeni ATH’ler kaydetti. Mayıs ayında, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 25$’ı aştı ve Haziran ayının ortasında da, 39,57’lik yeni bir ATH yaptı. 

Binance ve Bitfinex tokenleri son gelişmelere rağmen, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra değer kaybetti. BNB, ATH seviyesinden %45 düştü ve şu anda 22,25$ seviyesinde işlem görüyor.

Bitfinex’in UNUS SED LEO (LEO) tokeni 

Bu yılın Mayıs ayında, Bitfinex, fon toplamak için UNUS SED LEO olarak adlandırılan kendi hizmet tokenini piyasaya sürdü. İlk başta her bir tokeni bir dolardan olmak üzere yaklaşık bir milyar token sattı. LEO da BNB gibi kullanıcılara işlem ücreti ödemelerinde indirim fırsatı sunuyor.

Peki Binance ve Bitfinex tokenleri neden düştü?

Haziran ayında, LEO tokenleri, ilk fiyatını neredeyse iki katına çıkararak 1,97$’ya ulaştı ancak daha sonra önemli duyurulara rağmen düşüş trendine girdi. (LEO, yazımız yayına hazırlanırken 1,14$’dan işlem görüyor.)

Genel olarak son birkaç gündür kripto para piyasasına düşüşler hakim. Bitcoin’in, 10.000 dolar civarındaki kritik desteğinin altına düşmesi, tüm piyasayı olumsuz etkiledi. Ayrıca toplam piyasa kapitalizasyonu, şu sıralar son üç ayın en düşük seviyesine ulaştı.

Muhtemelen, BNB ve LEO da diğerleri gibi, piyasadaki olumsuz trendi takip ediyor ve Binance ve Bitfinex tokenleri son atılımlara rağmen düşmeye devam ediyor.

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X