Anasayfa Ethereum Ethereum haftalık fiyat analizi
koinmedya_brave

Ethereum haftalık fiyat analizi

Ethereum haftalık fiyat analizi
0

Ethereum haftalık fiyat analizi adlı yazımızda son 1 haftada ETH/USD paritesinde neler yaşandı ve önümüzdeki hafta içerisinde yaşanabilecek olası senaryolar hakkında konuşacağız.


Ethereum haftalık fiyat görünümü

Son bir haftadır Ethereum fiyatı yoğun satış baskısıyla karşı karşıya. Fiyat $210 ve $200 destek seviyelerini korumakta başarısız oldu ve $200 seviyesinin altına geriledi. Buna ek olarak, Bitcoin 5 rakamlı sayılardan düşerek tekrar 4 haneli rakamlara dönmesi, Ethereum fiyatındaki düşüşü daha da hızlandırdı.

Şu an itibariyle, piyasanın genelinde olduğu gibi Ethereum fiyatında da yukarı yönlü bir düzeltme yaşanıyor. Fiyat haberin hazırlandığı an itibariyle 190 dolar hattında ancak 192 – 195 dolar seviyelerinde paritenin önünde bir takım engeller bulunuyor.

Ethereum 180 dolara kadar düştü ve sonra yukarı yönlü fiyat düzeltme hareketine başladı. $204 tepe seviyesinden $180 dip seviyesine olan son düşüş dalgasında Fib 50, 192 dolar seviyesini işaret ediyor. Bu seviye aktif bir direnç seviyesi olarak paritenin önünde bulunuyor.

Üstte vurguladığımız üzere, $192 ve $195 hattında güçlü bir direnç bulunuyor. Bununla beraber, $192 seviyesinde düşüş trend çizgisi kesişiyor. 4 saatlik grafiğe göre, 100 saatlik hareketli ortalama 200 dolar seviyesinin hemen üzerinde bulunuyor. Bu yüzden 200 dolar seviyesini geçmesi tekrar boğa koşusuna başlayabilmesi için oldukça önemli.

Eğer parite $195 yada $198 seviyelerini kırmakta başarısız olursa, fiyat düşüşünü sürdürebilir. En yakın destek hattı $185 seviyesinde yer alıyor. Ana destek seviyesi ise $180’da hattında. Bu seviyeden olası bir düşüş paritenin daha fazla değer kaybetmesine yol açabilir.

Ethereum haftalık fiyat Ethereum haftalık fiyat analizi

Grafikten 192 dolar seviyesin parite için oldukça önemli olduğunu görüyoruz. Bu seviyeyi aşar ve korursa tekrar 200 doları test etme imkanı olabilir, aksi durumda fiyat son destek seviyesi 180 dolara tekrar düşebilir.

bkz:Yorum: Ethereum 2015’in Bitcoin’ gibi

Teknik detaylar

ETH/USD paritesinde MACD düşüş bölgesinde ve şu an bölgeden kurtulma gayreti göremiyoruz

ETH/USD paritesinde RSI, düşüş açısıyla birlikte 45 seviyesinde

Büyük Destek Hattı – $180

Büyük Direnç Hattı – $198

NOT: Yazımız yatırım tavsiyesi değildir.

kaynak

koinmedya_brave
X