Anasayfa Ethereum Yorum: Ethereum fiyatı patlama yapabilecek bir seviyede
koinmedya_brave

Yorum: Ethereum fiyatı patlama yapabilecek bir seviyede

Yorum: Ethereum fiyatı patlama yapabilecek bir seviyede
0

Ethereum fiyatı patlama yapabilecek bir seviyede. Ancak yine de ETH fiyatı önünde ABD Doları ve Bitcoin karşısında önemli dirençler var. Eğer ETH 195 dolar direncini kırabilirse, yeni bir boğa dalgası başlatabilir.


Ethereum fiyatı patlama yapabilecek üçgen formasyonu oluşturuyor

Yakın bir zamanda ETH fiyatının keskin bir şekilde ABD Doları karşısında 195 dolar ve 190 dolar desteklerinin altına çekildiğini gördük. Dahası Ethereum değeri 184 dolar desteğinin altını da gördü ve 180 doları test etti. Sonunda ise boğalar daha fazla kaybın önünü alabildi. Bu noktadan sonra 185 dolar seviyesinin üzerine yukarı yönlü düzeltme başladı. Bir de 204 dolardan 180 dolar dibe kritik düşüşün yüzde 50 Fib geri çekilme seviyesinin de üzerine kırılma oldu.

Bütün bu pozitif işaretlerle birlikte Ethereum 190 dolar direnci ve 100 saatlik basit hareket ortalamasının (SMA) üzerine çıkmayı başardı. Buna rağmen 195 dolardaki daha önceki önemli destek seviyesi şimdi boğaları güçlü direnç olarak karşıladı ve daha fazla kazancın önünü kesti. Ayrıca öyle görünüyor ki 204 dolardan 180 dolar dibe kritik düşüşün yüzde 61.8 Fib geri çekilme seviyesi de boğalar için önemli direnç seviyesi olarak duruyor.

Şu an Ethereum fiyatı 190 dolar desteğine doğru düzeltme yapıyor. Daha da önemlisi, ETH/USD paritesi saatlik grafikte 194 dolar yakınında önemli bir daralan bir üçgen formasyonu oluşuyor. İşte, ETH fiyatının patlama yapabileceği nokta burası. Ethereum fiyatı hem yukarı 195 dolar direncine doğru hem de aşağı 188 dolar seviyesine doğru kırılma yapabilir. Yukarı yönde 195 dolar direncinin üzerine sağlıklı bir yükseliş, Ethereum fiyatını önümüzdeki oturumlarda 200 dolara doğru taşıyabilir.

Tam tersi bir durumda ise ETH fiyatının 188 dolar ve 185 dolar desteklerini kırarak aşağıya yönelmesi ile düşüş devam eder. Başlıca destek 180 dolar seviyesinde. Eğer daha fazla kayıp olursa, fiyat yakın vadede 170 dolar desteğine doğru gerileyebilir.

Ethereum fiyatı patlama yapabilecek bir seviyede. Ancak yine de ETH fiyatı önünde ABD Doları ve Bitcoin karşısından önemli dirençler var. Eğer ETH 186 dolar desteğinin altına gerilerse, yeni bir ayı dalgası başlatabilir.

Grafiğe bakarsak, Ethereum fiyatı açık bir şekilde 195 dolar direncinin eşiğinde. Her an 195 doların üzerine çıkarak, keskin bir şekilde 200 dolar ve 202 dolar dirençlerine doğru tırmanabilir. Diğer yandan ise eğer boğalar mücadeleyi kaybederse 180 dolar ya da daha aşağı bir seviyeye düşüş görebiliriz.

Ethereum ETH Teknik Göstergeler

Saatlik MACD – ETH/USD için MACD yavaş yavaş ayı bölgesinde hız kazanıyor.
4 saatlik RSI – ETH/USD için RSI şu an 50 seviyesine doğru kayıyor.
Başlıca destek seviyesi: 185 dolar
Başlıca direnç seviyesi: 195 dolar

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Kaynak

koinmedya_brave
X