Anasayfa Bitcoin Bitcoin’de ölüm geçişi (death cross) alarmı
koinmedya_brave

Bitcoin’de ölüm geçişi (death cross) alarmı

Bitcoin’de ölüm geçişi (death cross) alarmı
0

Küresel belirsizliklerin Bitcoin fiyatlarını olumlu etkilediğine inanılıyor ama teknik veriler BTC’de ölüm geçişi sinyali veriyor.


Bitcoin’de ölüm geçişi

Bitcoin, 10 bin doların üstünde tutunmaya çalışıyor. Ethereum ise 200 dolarlık direnç seviyesi ile mücadele ediyor. Bitcoin, 10 bin doların üstünde pamuk iplikleri ile tutunmaya devam ettiği sürece piyasadaki ayı trendi algısı silinmiyor. Bunun somut yansımasını ise Bitcoin Korku Endeksinde görüyoruz. Endeks, en düşük değerinde ve Bitcoin’de korku had safhada. GRZ Enerjinin kurucusu ve CME vadeli işlemler yatırımcısı Anthony Grisanti, Bitcoin’de ölüm geçişi (death cross) uyarısında bulunuyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin açgözlülük endeksi tarihinin en düşüğünde

Grisanti:

” (Bitcoin) 50 günlük hareketli ortalama seviyesini tutunamayacak. Şimdi ise 21 günlük hareketli ortalama seviyesinin 50 günlük hareketli ortalama seviyesinin altına girdiği ölüm geçişinin (death cross) eşiğindeyiz.”

Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki günlük değişimi görüyoruz. Bitcoin, fiyatları bir süre daha 10 bin bandında devam ederse BTC’de ölüm geçişi yaşanabilir.

Bitcoin'de ölüm geçişi Bitcoin'de ölüm geçişi (death cross) alarmı

10 bin dolarlık seviye Bitcoin için önemli bir psikolojik destek haline büründü. Bu desteğin kırılmasıyla 9.500, 9.200 ve 8.500 dolarlık destek seviyeleri gündeme gelecektir. Bazı Bitcoin yatırımcıları da Bitcoin’in 8.500 seviyelerine düşmesini bekliyorlar ki dipten Bitcoin alabilsinler. Ancak küresel belirsizliklerin Bitcon’i olumlu yönde etkilediği düşünülüyor. Hong Kong’daki eylemler ve Arjantin’deki ekonomik kargaşa bu ülkelerde Bitcoin’i alternatif bir yatırım aracı kılıyor. Teknik veriler ise BTC’de ölüm geçişi sinyali veriyor.

Lütfen Bkz: Hong Kong gösterileri Bitcoin’i ne düzeyde etkiler?

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X