Anasayfa Bitcoin Sert düşüş ile birlikte 8 aydan sonra Bitcoin al sinyali verdi
koinmedya_brave

Sert düşüş ile birlikte 8 aydan sonra Bitcoin al sinyali verdi

Sert düşüş ile birlikte 8 aydan sonra Bitcoin al sinyali verdi
0

Bitcoin al sinyali veriyor. Bunun en büyük göstergesi ise RSI indikatörü. RSI 2019’da ilk defa 20 seviyesinin altına düştü.


Bitcoin al sinyali veriyor

Üç günlük şiddetli satışlardan sonra Bitcoin sert bir şekilde 10,000 doların altına düştü. Ancak panik yapmaya hiç gerek yok. Eğer tarihi verilere bakarsak, şimdi Bitcoin biriktirmenin tam zamanı olabilir.

Resmin genelini görecek kadar uzun dönem grafiğinde “zoom out” yapın. Grafikteki RSI indikatörü geniş bir çapta “aşırı satış” gösteriyor. Bu oranda bir satış, geçmişte Bitcoin için alış fırsatlarına işaret ediyordu. En son RSI bu kadar düşük bir seviyedeyken, tarihler Kasım 2018’i gösteriyordu. Tam da BTC’nin yüzde 200’lük büyük rallisi öncesi.

Bitcoin al sinyali veriyor. Bunun en büyük göstergesi ise RSI indikatörü. BTC için RSI ilk defa 20 seviyesinin altına düştü.

Birkaç gün içinde yüzde 13 düşen Bitcoin alım sinyali veriyor

İlgili: Bitcoin BTC almak için en ideal zaman hangisi?

Bitcoin fiyat grafiği yorumu

RSI, finansal piyasa genelinde traderler tarafından zirve ve dipleri belirlemek amacıyla kullanılıyor.

RSI göstergesinde 70 seviyesinin üzeri “aşırı alım” piyasasını tetikliyor. Başka bir deyişle, söz konusu varlık çok yükseldi ve her an geri çekilmeye başlayabilir.

Göstergenin diğer ucunda ise RSI’ın 30’un altına inmesi “aşırı satış” piyasanın göstergesi. Satışlar güç kaybediyor ve artık piyasaya geri dönmek için Bitcoin alım sinyali veriyor anlamına gelir.

Tarihi veriler ışığında, Bitcoin’in 4 saatlik grafikte 30 seviyesinin altına inmesinden kısa süre sonra güçlü bir fiyat yükselişi yaşandığını söyleyebiliriz.

Ancak şimdi Bitcoin’in RSI’yı bu bahsettiğimiz grafikte 20’nin altında. Bu da yılın en düşük aşırı satış seviyesini gösteriyor. Horn Hairs de tweetinde bunu belirtiyor.

https://twitter.com/CryptoHornHairs/status/1161746800413483014?s=20

Alım fırsatı mı?

Boğa piyasasında görülen güçlü geri çekilme, genellikle düşük fiyattan coin satın alma fırsatı sunuyor. Bitcoin son boğa koşusu sırasında birkaç defa yüzde 30’luk geri çekilmelere sahne olmuştu. Bu durumlarda hedge fonları ve kurumlar, BTC dip yaptığı zamanlarda dikkatli bir şekilde coin alımı yapmıştı.

Tabii işin içinde teknik göstergelerden başka da faktörler var. Küresel piyasalardaki gerginlik de fiyatları etkiliyor. Ayrıca öyle görünüyor ki Bitcoin kendini küresel ekonomik sıkıntılar döneminde güvenli liman olarak göstermekten öte, hala riski yüksek bir varlık olarak gösteriyor.

Kaynak

koinmedya_brave
X