Home Kripto para Haber Borsa Haber Bitcoin 11 bin doların altına düştü
koinmedya_brave

Bitcoin 11 bin doların altına düştü

Bitcoin 11 bin doların altına düştü
0
fairspin_koinmedya

Bitcoin 11 bin doların altında ve 10,000 dolara doğru gidiyor. Tüm kripto piyasasında kırmızı renk hakim. Hangi coinler en çok değer kaybetti? Hangi coin dünün kazananıydı?


Bitcoin 11 bin doların altına düştü

Salı tüm kripto piyasası kan rengine büründü ve kripto paralar değer kaybetti. Aşağıda Bitcoin, Ethereum ve Ripple değerlendirmeleri var.

Bitcoin yazımızı hazırladığımız 14 Ağustos Çarşamba sabahı 10,670 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik kaybı % -6.52 Bitcoin Ağustos’un 6 ‘sından 8’ine kadar olan sürede 12,000 doları görmüştü.  Ne yazık ki o seviyede tutunmayı başaramadı ve Cumartesi günü, 10 Ağustos’ta bir saat içinde 400 dolar düşüş yaşadı. O zamandan beri düşmeye devam eden fiyat 10.900 doların altına 10.600 lere kadar geldi. Bitcoin 11 bin doların üstünde tutunamayarak, yeni direnç seviyesi 10,500 dolara kadar gidiyor.

Bknz:Bitcoin piyasasında düşüş baskısı sürüyor

İki numaralı kripto para Ethereum da aynı süreci yaşıyor ama BTC’den daha aşamalı bir perfromans gösteriyor. Yazımızı hazırlarken ETH 207 dolarda ve günlük kaybı % -1.46. Ancak ETH yatırımcıları uzun vadede ETH’den umutlular. Twitter’da bir ankete katılanların % 54’ü ETH’nin bir gün 1,000 doları bulacağına inanıyor.

Bknz:Ethereum Bitcoin karşısında değer kaybediyor! Altcoin yatırımcıları için anlamı ne olabilir?

Altcoinlerin ikincisi XRP ise yazımızı hazırlarken 0,2945 dolarda ve 24 saatlik kaybı %-1.74. Yeni açılan bir kripto borsası Beaxy  kısa süre önce XRP işlemlerini sürdürme kararı aldı. Borsaya göre kötü niyetli kullanıcılar kasten borsada XRP fiyatını kırıyorlar  ve bu da XRP/BTC paritesinin, diğer borsalardan % 40 fazla değerle işlem yapmasına neden oluyor.

Bknz:XRP satışını durdurun! Kripto severlerin dilekçesi gündemde!

XRP ve Ripple hali hazırda bir yatırımcının açtığı dava ile karşı karşıyalar. Davacı XRP’nin tahvil olmadığı yönünde yanlış bir niteleme ile satıldığını iddia ediyor. Şikayetçi kişi kısa süre önce SEC’e tahvilin tanımı için başvuruda bulundu.

 ilk 20 kripto para rasında  Chainlink (LINK) günün kazananı olarak görünüyor. 2,47 dolardan işlem gören Chainlink günlük bazda % 4.32 artış göstermiş. LINK, Coinbase Pro’da listelendikten sonra ciddi bir yükseliş göstermişti.

Yazımızı hazırladığımız an itibariyle toplam piyasa değeri 281 milyara düştü. Bitcoin 11 bin dolarda tutunamayınca hakimiyeti de %67 civarında kaldı.

Kaynak

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X