Home Altcoin TRON’un Sun Network’u sınırsız ölçeklenme sağlıyor
koinmedya_brave

TRON’un Sun Network’u sınırsız ölçeklenme sağlıyor

TRON’un Sun Network’u sınırsız ölçeklenme sağlıyor
0
fairspin_koinmedya

TRON’un Sun Network’u sınırsız ölçeklenme getiriyor. Kod tabanının ilk çözümü nihayet hayata geçti. Ancak tokenin fiyatını çok fazla etkilememiş görünüyor. Yazı hazırlandığı esnada son 24 saatte yalnızca %2.46’lık  minör bir artış gerçekleşmişti.

TRON’un Sun Network’u nedir?

Resmi duyuruya göre Sun Network bir ölçeklendirme çözümü. TRON MainNet kapasitesini arttırmayı ve bir dizi ölçeklendirme projelerini entegre etmeyi amaçlıyor. Örneğin bir akıllı anlaşmaya göre optimize edilmiş yan zincir  DAppChain, zincirler arası iletişim gibi.

Bu projeler arasında DAppChain TRON MainNet’e sınırsız ölçeklendirme kapasitesi sağlamak amacıyla yapılan bir yan zincir ölçeklendirme projesi. DApp’ların TRON network üzerinde daha düşük enerji maliyeti, daha güvenlikli ve etkin olarak çalışmalarını sağlıyor.

Diğer ölçeklendirme çözümleriyle karşılaştırıldığında Sun Network, 2 önemli karakteristiğiyle öne çıkıyor. İlki, MainNet üzerindeki akıllı anlaşma işlemlerinin TPS’sini iyileştirmeye özel dikkat harcıyor. Ayrıca bu işlemlerin ücretlendirmelerini önemli derecede düşürüyor. Diğeri ise, yan zincir daha “müşteriye özel” gereksinimleri karşılıyor.

Çin ulusal kripto parasının hazır olduğunu duyurdu

Mesela yan zincir teşvikleri, işlem oranları, işlem doğrulama hızı ve diğer parametreler farklı geliştirici grupların ihtiyaçlarına hizmet ediyor.

Sun Network’un genel çözümü TRON MainNet’e sınırsız ölçeklendirme sağlayacak.  Ve sonuç olarak TRON ‘DApp’larına ve tüm ekosistemin gelişimine daha büyük imkanlar sağlayacak. Çözüm, bir bütün olarak blockchain endüstrisine ve aynı zamanda TRON networkuna pozitif etki yapacak.

TRON’un kurucusu ve CEO’su Justin Sun, zaman içinde pek çok projenin büyük ilerlemeler kaydettiğini söyledi.

Sun, sözlerine şunları ekledi:

“TVM’i Ekim 2018’de başlattık. Yalnızca 7 ay içinde yaklaşık 500 cins DApp TRON network üzerinde çalışmaya başladı.”

Sun ayrıca TRON hesap sayısının 3 milyona ulaştığını, MainNet’in başlamasından itibaren 410 milyon güvenli işlem gerçekleştiğini söyledi.

Uyarıyoruz: Yakında birçok altcoin, shitcoin olacak

Sun sözlerine şöyle devam  etti:

“Düşük enerji gerektiren, yüksek oranda güvenlikli ve etkin Sun Network daha aktif bir TRON ekosistemine katkıda bulunacak.

Topluluk geliştiricileri de networktan yararlanacak. DAppChain ve zincirler arası iletişim gibi bir dizi ölçeklendirme projeleri de TRON networkunun kapasitesini genişletecek. Ayrıca TPS ve akıllı anlaşma uygulama verimliliğini arttıracak.”

TRON şirketi DApp oyunlarına bir desen belirledi. Özellikle ETH ve EOS gibi zorlu rakiplerinden bir kaç hafta önde performans sergiledi. TRON, ekosistemini bazılarının “olağanüstü farklılık” olarak adlandırdığı bir şekilde geliştiriyor.

Sun Network testneti, DApp oyununu yaymak amacıyla Haziran ayında resmen tanıtıldı. Sun ayrıca TRON’un bir DAppChain geliştirme planı olduğundan da bahsetti. Söylediğine göre DAppChain TRON’un akıllı anlaşmalarına bağlanabilecek bir şekilde özeleştirilebilecek. Yine, bu uygulamanın enerji tüketimini minimize ederek ‘DApp’ların optimize edilmesine yardım edecek. Sonuç olarak yüksek etkinlik ve güvenlik sağlanacak.

Diğer bir teknoloji haberi, Çin CCID araştırma enstitüsünün Haziran ayı sonunda 37 dijital para arasında Bitcoin’i 11. sıraya koyması. TRON ise bu sıralamada 3. görünüyor.

Kaynak

 

 

 

koinmedya_brave
0
0
0
X