Home Bitcoin Milyarder yatırımcı: Bitcoin altından üstün
koinmedya_brave

Milyarder yatırımcı: Bitcoin altından üstün

Milyarder yatırımcı: Bitcoin altından üstün
0
fairspin_koinmedya

Bitcoin altından üstün. Milyarder yatırımcı Mark Cuban, bu görüşünü bir röportaj sırasından dile getirdi.


Bitcoin altından daha üstün

Milyarder girişimci Mark Cuban, hala altın ve Bitcoin’e karşı negatif görüşlü. Ancak yeni ortaya çıkan Kitco ile röportajında, Cuban, Bitcoin’in sabit tedarikinin, değerli metallerin lideri altına göre kripto paraya bir avantaj sağladığını söylüyor.

Mark Cuban, röportaj sırasında şöyle konuştu: “Altını sevmem. Altın bir din. Altının bazı temel değerleri var, ancak bir tahsil aracı. Ben altın ve Bitcoin’i aynı şey olarak görüyorum… Onların değeri arz ve talebe dayanıyor. Bitcoin ile ilgili iyi haber şu ki sonlu bir arza sahip ve yapılacak Bitcoin’ler bir gün bitecek. Ancak altın ile ilgili kötü haber şu ki altını çıkarmaya devam edecekler.”

Bu açıdan milyarder yatırımcı Mark Cuban, “BTC altından üstün” diyebiliyor.

Cuban’ın gelişmekte olan kripto endüstrisi ile zengin bir geçmişi var. Cuban, kripto ve blockchain üzerine kurulan şirketlere yatırım yapmıştı. Milyarder yatırımcı, Aralık 2017’de yaptığı açıklamada, teknolojiye inandığını söylemişti. Ancak Cuban yine de Bitcoin konusunda uyarıyor. Ona göre, BTC 15,000 dolara yükselebilir ya da sıfırı görebilir. Hatta aynı gün her ikisini de yaşayabilir.

Cuban’a 2019’un en güvenli yatırımının ne olduğu ile ilgili görüşü de soruldu. Cuban, bankada nakit para tutulması ve borçların ödenmesi gerektiğine olan inancını dile getirdi.

Cuban şöyle konuşmuştu: “Eğer ‘güvenli’ istiyorsanız, paranızı bankaya koyun ve iyi bir uyku çekin. Bunun hiçbir yanlış tarafı yok Ancak muhtemelen yapabileceğiniz en iyi yatırım kredi kartlarınızı ödemek olur. Herhangi bir borç da olabilir. Bunun sebebi ise borcunuza bağlı olan faiz. Bu yüzde 7 faizli bir öğrenci kredisi de olabilir. Eğer krediyi öderseniz, yüzde 7 kâr yapmış olursunuz. İşte size anında bir dönüş. Bu herhangi bir hisse senedi, emlak ya da başka bir şey seçmekten çok daha güvenli.”

Cuban, Bitcoin ve Ethereum ile ilgili de konuştu

BTC altından daha avantajlı görüşünü dile getiren Cuban’a Bitcoin’i mi yoksa favori bir altcoini mi seçme konusunda görüşü de soruldu. Cuban’a göre dikkatli yatırımcılar, kaybetmeyi göze alamayacakları hiçbir şeyi kriptoya yatırmazlar.

Cuban, “Eğer gerçek bir macera severseniz ve çok az şanslı bir işe girmek istiyorsanız, birikiminizin yüzde 10’unu alın ve Bitcoin ya da Ethereum’a yatırın. Ancak bunu yaparsanız, baştan paranızı kaybetmiş olarak görün kendiniz.” diye konuştu.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X