Home Bitcoin Bitcoin Haber Kredi Kartı ile Bitcoin almak bu kadar kolay
koinmedya_brave

Kredi Kartı ile Bitcoin almak bu kadar kolay

Kredi Kartı ile Bitcoin almak bu kadar kolay
0
fairspin_koinmedya

Kredi kartı ile Bitcoin almak aslında çok kolay. Bu makalede kredi kartı ile BTC nasıl satın alınır sorunun cevabını adım adım almış olacaksınız.

Kredi kartı ile Bitcoin almak nasıl bir avantaj sağlar?

 

Ülkemizde kredi kartı ile Bitcoin almak kolay olmakla birlikte henüz çok yaygın değil. En yaygın yöntem, havale ile Bitcoin almak. Bununla birlikte her geçen gün kredi kartı ile işlem yapma seçeneği de yatırımcıların hizmetine sunuluyor.

Bir alternatif olarak kredi kartı ile BTC satın alma seçeneği, ilk olarak Bayebit  borsası tarafından sunuldu.

 Bayebit borsasından Kredi kartı ile BTC nasıl satın alınır?

Bu işlem için borsaya üyelik sürecinizi tamamlayın. Sitenin en alt kısmında kredi kartı ile BTC satın al butonunu tıklayın. Bu sekme sizi market.bayebit.com’a yönlendirecek.

Market.bayebit.com’da sadece Bitcoin değil Ethereum, Ripple, Binance Coin, Litecoin, Stellar, USDT (Tether), Tron, NEO, Dogecoin, Bitcoin Cash, Eos, Cardano, Dash, Ethereum Classic, IOTA, Qtum, Zcash, Waves, Monero, OmiseGO, Holo (HOT), 0x, Chainlink, ICON, IOST, Nano, Zilliqa, VeChain, BitTorrent, Fetch, Fetch, NULS, Ontology, Ontology, Cosmos gibi 35 kripto para satın alma seçeneğine sahipsiniz.

ilgili haber: Türk Bitcoin siteleri ve Bu sitelerin geleceği var mı?

Kredi kartı ile BTC alımında neye dikkat edilmeli

Satın almak istediğiniz kripto parayı  TL cinsinden satın alabiliyorsunuz. Yapmanız gereken kaç adet coin alacağınızı belirlemek veya kaç liralık coin alacağınızı yazmak. Dikkatli almanız gereken konusu ise, ekrandaki coin fiyatının 120 sn sonra güncel fiyat ile  güncellenmesi. Bayebit borsasında min. 100 TL, max. 28.000 TL alım yapabileceğinizi unutmayın.

Ödeme aşamasından önce TC kimlik bilginizi, adınız ve soyadınızı hatasız girmeniz gerekiyor.  Telefon numaranız ve mail adresiniz istenilen bilgiler arasında. Bu aşamayı tamamladıktan sonra sıra wallet işlemlerine geliyor. Bu işlemi yanlış yapmamaya dikkat edin.  SATIN AL butonunu tıkladıktan sonra telefonunuza onay kodu gelecektir.

Bu işlemlerden sonra kredi kartı ile Bitcoin alma süreci tamamlanmış olmuyor. Aşağıdaki sürecide tamamlamanız gerekiyor.

 

Kredi kartı ile BTC almak için Nakitcoins.com

Kredi kartı ile Bitcoin almak için tercih edebileceğiniz diğer seçenek ise Nakitcoins.com. Dikkat etmeniz gereken diğer konu ise Nakitcoins.com online bir site değil. Bu web sayfasından ihtiyaç duyacağınız diğer bilgilere ulaşabilirsiniz. Nakitcoins.com aslında bir döviz bürosu gibi düşünebilirsiniz. Nakit veya kredi kartı ile BTC alabiliyorsunuz.

Ayrıca bakınız:Bitcoin almak için uygun zaman mı?

Bu işlemlerde aşağıdaki komisyon oranları uygulanıyor.

Minimum takas miktarı:                                 10 Euro
Kripto-Fiat veya Fiat-Kripto işlem ücreti:   % 3
Kripto-Kripto işlem ücreti:                              % 1,5
Not:  Euro piyasa fiyatı baz alınarak işlemler yapılıyor.

Ofis Adresi

Bahçelievler:

SARAÇ GOLD – KUYUMCUKENT AVM – Yenibosna Merkez, Kuyumcukent 34196

Beyoğlu – Taksim :

NakitCoins Main office – Gümüşsuyu, İnönü Cd. 47A, 34437

Yabancı siteler içerinde, kredi kartı ile Bitcoin almak için en gözde yerlerden biri ise Bitit.io gösterilebilir. Bu videoyu hazırladığı için @kriptoemre ye teşekkür ederiz.

 

koinmedya_brave
0
0
0
X