Home İnceleme Coin Facebook Libra için ABD senatosunda lobi yapıyor

Facebook Libra için ABD senatosunda lobi yapıyor

Facebook Libra için ABD senatosunda lobi yapıyor
0
koinmedya_brave

Facebook işi şansa bırakmak istemiyor. Facebook Libra için ABD senatosunda lobicilik yapıyor. Şimdiye kadar milyon dolarları gözden çıkarmış bile.  


Facebook Libra için ABD başkentinde yoğun mesai harcıyor

İki gün önce siz değerli okuyucularımızla paylaştığımız haberimizde Libra ile Bitcoin arasında önemli bir ilişkinin varlığından bahsetmiştik. Ayrıca Libra hakkındaki küresel baskının bir nebze hafiflediğini ileri sürmüştük (Lütfen Bkz: Libra’nın varoluş mücadelesi ile Bitcoin fiyatları arasındaki ilişkiye dikkat!).

Libra takımı işi sağlama alıyor ve hayat bulmak için her türlü mücadeleyi sürdürüyor. Bu amaçla ABD’li yöneticileri etkilemek için Libra, ABD Parlamentosunda lobi çalışması yürütüyor.

Facebook’un Libra lehine lobi çalışması yapması için ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Konseyi  Başkanının eski yardımcılarından birisini işe aldığı iddia ediliyor.

Politico’ya göre Mason Street Danışmanlıktan Susan Zook -Cumhuriyetçi Senatör Mike Crapo’nun eski yardımcısı- Facebook tarafından işe alındı. Bu konuda Zook, Politico’ya Libra için lobi yapabileceğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire, Bankacılık komitesinde kripto paralar ve blockchain hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu. Allaire, Başkan Mike Crapo’nun terleten soruları ile karşılaşmıştı (Lütfen Bkz: ABD senatosunda Bitcoin regülasyonu oturumunda Circle’ın CEO’su neler söyledi?).

Bankacılık Komitesinin mahremiyet, kişisel verilerin korunması ve kara para aklama gibi konular hakkındaki şüpheleri, medyaya yansımıştı. Bu olayın ardından Facebook lobicilik faaliyetlerini arttırma kararı aldı.

Politico’nun bir iddiasına göre Facebook, lobi çalışmaları için bugüne kadar 7.5 milyon dolar para harcadı.

Lütfen Bkz: Japon finans devi, Libra ortaklığına girmek için başvurdu

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

0
0
0