Home Kripto para Haber Firma, Samsung Coin söylentilerini reddetti
koinmedya_brave

Firma, Samsung Coin söylentilerini reddetti

Firma, Samsung Coin söylentilerini reddetti
0
fairspin_koinmedya

Firma, Samsung Coin söylentilerini reddetti. Teknoloji devi Samsung, Samsung Coin ticari markası için patent başvurusunda bulunmadıklarını bildirdi. Buna rağmen böyle bir patent başvurusu kabul edilmiş.


Firma Samsung Coin söylentilerini reddetti

CoinDesk’in 19 Temmuz tarihli haberine göre, Samsung firması Samsung Coin ile herhangi bir resmi bağının olmadığını duyurdu. Bu yılın başlarında Samsung’un Galaxy S10 akıllı telefonlarına dahili kripto cüzdan eklediği haberlerde yer almıştı. Buna rağmen Samsung’un kendi tokenini çıkarma planı olmadığı belirtiliyor.

İlgili: Samsung kripto cüzdanını ucuz telefonlarına da taşıma kararı aldı

Geçtiğimiz Cuma günü çıkar haberlerde bir Güney Kore vatandaşının Samsung Coin patenti için başvuru yapmaya çalıştığı bilgisi yer almıştı. Güney Kore Fikri Mülkiyet Ofisi’nin (KIPO) verilerine göre patent başvuruş kaydı 10 Temmuz’da Kim Nam-jin isimli birisi tarafından hem İngiliz hem de Korece için yapılmış. Başvuru, “elektronik para kartı” ve “elektronik kripto cihazı” dahil olmak üzere bilgisayarla ilgili programlar kapsamında yapılmıştı.

İlgili: Samsung coin iddiası gerçek mi?

Bu haberler üzerine ilk önce Samsung’un kripto cüzdan desteği ile gelen Galaxy S10 uygulaması için kendi tokenini geliştirdiği tahmini yapılmıştı. Samsung’un daha önce de Ethereum blockchaini kullanarak kendi blockchainini geliştirdiği haberleri çıkmıştı.

Buna rağmen, Güney Kore merkezli teknoloji devi, Samsung Coin ve patent başvurusu ile bağlantılarının olmadığını duyurdu. CoinDesk’e açıklama yapan Samsung sözcüsü, “Biz bu şekilde çalışmıyoruz.” dedi.

İlgili: Samsung Bitcoin madenciliğinde oyunun kurallarını değiştirecek

Facebook’un dijital parası ile oluşturulan politik fırtınadan dolayı Samsung’un kendi tokenini geliştirdiğini gizli tutmaya çalıştığı düşünülebilir. Bu durumda Samsung bunu duyurmak için daha uygun bir zaman kolluyordur.

Ancak yine de patent başvurusu yapan kişi daha önce başka firmaların markalarını kullanarak patent başvurusu yapmış görünüyor. Samsung’un kendi tokenini geliştirmesi Samsung markası hayranlarının hoşuna gidecektir ama şimdilik bununla ilgili haberleri ciddiye almalarına gerek yok.

İlgili: Zeux VeChain ile anlaştı – VET artık Apple Pay ve Samsung Pay’de!

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X