Home Altcoin İngiltere’nin Libra’ya açık kapı bırakması Bitcoin ve Bitcoin Cash’e yaradı
koinmedya_brave

İngiltere’nin Libra’ya açık kapı bırakması Bitcoin ve Bitcoin Cash’e yaradı

İngiltere’nin Libra’ya açık kapı bırakması Bitcoin ve Bitcoin Cash’e yaradı
0
fairspin_koinmedya

İngiltere Kraliyet Hazinesi Başkanı Philip Hammond Libra’ya yönelik dolaylı desteği Bitcoin ve Bitcoin Cash’e bugün rahat nefes aldırıyor. Fiyat artışlarının devamı gelebilir.


Libra, Bitcoin ve Bitcoin Cash’e iyi geliyor

Libra’nın Bitcoin’e alternatif olup fiyatlarını olumsuz yönde etkilemesi beklenirken, tersi yönde sonuç doğurmuştu. Bitcoin fiyatları 14 bin dolar seviyelerine kadar yükselmişti. Bu durumu kripto para yorumcuları şu şekilde yorumluyor: Libra, Bitcoin ve kripto paralara meşruiyet kazandırıyor ve bu nedenle fiyatlara olumlu yansıyor.

Libra aleyhinde küresel baskılar günden düne artıyordu ve Bitcoin fiyatları da düşüşe geçmişti. Fakat dün İngiltere Kraliyet Hazinesi Başkanı Philip Hammond, Libra lehine sayılabilecek açıklamalarda bulunması Libra’yı ve Bitcoin’i kısa süreliğine rahatlattı.

Philip Hammond, Libra ve kripto paraların finansal sisteme önemli katlılarının olacağını ve bu nedenle Libra’ya arkalarının dönemeyeceklerini açıklamıştı. Hazine Başkanına göre Libra sadece regüle edilmeli (Lütfen Bkz: İngiliz Kraliyet Hazinesi Başkanı: Libra’yı engelleyecek değiliz).

Bugün bu açıklamanın ardından Bitcoin ve Bitcoin Cash fiyatlarında kısmi bir düzeltme söz konusu. Yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin fiyatlarındaki günlük artış %4.7 civarında ve Bitcoin 10,759 dolardan işlem görmektedir. Bitcoin fiyatlarındaki değişimi aşağıdaki grafikte veriyoruz.

Bitcoin Cash (BCH)’deki fiyat artışları ise daha yüksek. BCH’ta %8.82’lik bir artış söz konusu. BCH, 310 dolardan işlem görmektedir. Bugün top 20’de Cosmos’tan sonra en yüksek artışı BCH’da gözlendi. Aşağıdaki grafikte Bitcoin Cash fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Bitcoin Cash’in RSI değerlerine baktığımızda dün aşırı satım bölgesine girdiğini görüyoruz. BCH, bir trend değişiminin haberini dün vermişti. BCH’daki fiyat artışı devam edebilir.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Çin binlerce Bitcoin ASIC cihazına el koydu

ABD’li yetkililer teknoloji firmaları ve Libra için yeni kanun tasarısı getiriyorlar

Binance’ın CEO’su: Bitcoin ve kripto para oynaklığı daha da artabilir

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X