Home Bitcoin Bitcoin, olası Trump yasağına rağmen düşüş trendine son verip tekrar yükselebilir
koinmedya_brave

Bitcoin, olası Trump yasağına rağmen düşüş trendine son verip tekrar yükselebilir

Bitcoin, olası Trump yasağına rağmen düşüş trendine son verip tekrar yükselebilir
0
fairspin_koinmedya

Son dönemde volatilitesi artan Bitcoin olası Trump yasağına rağmen düşüş trendini sonlandırarak yeni bir ralli başlatabilir mi? Uzman görüşlerini sizin için derledik.


Bitcoin olası Trump yasağına rağmen düşüş trendini sonlandırabilir

Geçen birkaç haftalık periyod içerisinde, Bitcoin ve diğer bütün kripto piyasası uzun süreli bir aşağı yönlü baskıyla yüzleşme mücadelesi veriyor. BTC satın alma baskısı sayesinde hafif şekilde tırmanış yaşamış olsa dahi öncesinde dört rakamlı fiyat bölgesine kadar geriledi.

Analistler şu anda BTC’nin son dönemdeki aşağı yönlü hareketinin tersine döndürecek fiyat seviyesine yakın olduğunu ve onun artan yükselişini devam ettireceğini düşünüyor. Fakat bu hassasiyet, ABD başkanı Donald Trump’ın olumsuz yorumları sonrasında Bitcoin ile ilgili muhtemel bir yasaklama korkusunun olduğu bir döneme denk geliyor.

ABD’nin Olası Bitcoin Yasağı İle İlgili Oluşan Korkular Gerçekçi mi?

Yazının basıma hazırlandığı saatler itibariyle Bitcoin 10.808 dolar üzerinden işlem görmekteydi. Bu fiyat BTC’nin son düşük fiyatı olan yaklaşık 9.900 dolardan gayet yüksek bir rakam.

Aşağı yönlü bu baskı, BTC’nin 13.800 dolara kadar devam eden hızlı yükselişinin yaşandığı dönemde Bitcoin’i dört rakamlı fiyat bölgesine doğru iten ilk kıvılcımdı. Ve bu durum rallinin sürdürülemez olduğunu kanıtladı. Daha sonrasında ise uzun süren yatay işlem periyodu devam etti.

Buna rağmen, birçok analist ve ana akım haber ağı BTC’nin son volatilite krizini, başkan Trump’ın kripto para birimleri ile ilgili eleştirisine bağlıyor. Eleştiri, Bitcoinin yasaklanabileceği veya yakın zamanda kısıtlayıcı düzenlemelerin getirilebileceği yönündeki korkuları başlatan olay oldu.

Öncelikli olarak kripto para birimlerine odaklanan popüler ekonomist Alex Krüger,Twitter üzerinden ABD’de BTC’nin yasaklanmasının inandırıcılığı hakkında paylaşımlarda bulunuyor. Ve Krüger bunun mümkün olmasına rağmen yüksekle muhtemel gerçekleşmeyeceğini ifade ediyor.

Krüger atmış olduğu son twitte şunları ifade ediyor:

“TL;DR: ABD’de bir Bitcoin yasağı mümkün. Yasak Trump’ın talimatı aracılığı ile olabilir. Yasak bozulabilir. Yasağın olasılığı son derece düşük. Olasılık geçen hafta arttı. Düzenleme riski birçok kurumu uzak tutar. Bir yasak BTC’yi hızlı bir şekilde çökertebilir.”

Bir diğer popüler kripto para analisti olan Josh Rager Twitter üzerinden şunları ifade ediyor:

“BTC Güncellemesi: Grafik üzerinden son seviyeleri izliyorum.”

Rager bu twitterla birlikte bir grafik paylaşıyor ve paylaşmış olduğu grafikte son dönemde BTC’nin bir sonraki direnç seviyesinin altında olduğunu gösteriyor.

Başkan Trump’ın Bitcoin üzerindeki olumsuz yorumlarının muhtemel etkisinin zamanla azalması sonucu, piyasalarda kayda değer bir etkisi olmayacaktır.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X