Home Bitcoin Kripto piyasası 300 milyar dolarda tutunamadı – Kayıplar artıyor

Kripto piyasası 300 milyar dolarda tutunamadı – Kayıplar artıyor

Kripto piyasası 300 milyar dolarda tutunamadı – Kayıplar artıyor

0
“sportsbet”

Kripto piyasası 300 milyar dolarda tutunamadı. Piyasa şu an 294 milyar dolar civarında bulunuyor ve düşmeye devam ediyor. Bitcoin ve altcoinlerin kayıpları ise giderek artıyor.


Kripto piyasası 300 milyar dolarda duramadı

Bitcoin ve altcoinler hafta sonu boyunca düşmeye devam ederken, kripto para piyasası da 20 milyar dolar değer kaybetti. Dijital çığ hız kazanırken, BTC de 11.000 dolar direncinin altına indi ve altcoinleri de bu düşüşte kendisi ile birlikte sürükleme devam ediyor.

İlgili: Piyasa milyarlar kaybederken Bitcoin fiyat düzeltmesine devam ediyor

bittrt_koinmedya

Bitcoin birkaç saat önce 11.500 dolar direnç seviyesine doğru yükselmeye başlamıştı. Bunun sebebi ise Tether’in yeniden USDT basmaya başladığı haberriydi. Öyle görünüyor ki piyasaya 5 milyar dolarlık USDT sürüleceği haberleri sahte çıktı. Gerçek miktar ise Onmi’den Tron Tether’e swap ile 50 milyonu oluşturuyor.

Bitcoin de düzeltme görmeye devam ediyor ve yakın zamanda yüzde 8 dump ile yaklaşık 900 dolar kaybetti ve bu ayın başından itibaren en düşük seviye olan 10.600 dolara geriledi. “The Cryptomist” isimli trader ise destek seviyelerine dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor.

İlgili: Bitcoin’in 10.600 dolar altına sarkması fiyatı yeniden 4 hanelere düşürebilir

The Cryptomist şöyle yazdı: “Son birkaç gündür bahsediyorum Mevcut destek seviyesinin test edilmesini bekliyordum İşte gerçekleşiyor. Eğer bu seviye kırılırsa 10,3K ve 9,8K bir sonraki bölgesel destekler olacaklar. Ben hala gözümü grafikte 8,5K bölgesine kadarki aralığa diktim. Eğer 10K tutunmazsa bu aralığı aşması sürpriz olmayacaktır.”

Diğer analistler de 8.000 dolar bölgesine dikkat çekiyor. Çünkü Haziran’ın ortasında yükselmeden önce Bitcoin bu seviyede uzun süre beklemişti. Ayrıca günlük grafikte net bir ayı formasyonu var.

Öte yandan kripto piyasasının geri kalanı da beklendiği gibi kan kaybetmeye devam ediyor. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti hala yüzde 65’in üzerinde kalmaya devam ediyor. Bu da altcoinlerin acı içinde olduğu anlamına geliyor. Ethereum neredeyse yüzde 9 düşerek çok düşük 245 dolar seviyesine geldi. Bu bir aydan fazlanın en düşük değeri oluyor.

İlgili: Ethereum ETH fiyatı kritik destek seviyesine tutunmaya çalışıyor

Diğerleri de iyi durumda değil. XRP yüzde 5’lik düşüşle 0,318 doları gördü. Litecoin’in halving FOMU’su tamamen tükenirken LTC yeniden 95 dolara dump gördü. Bitcoin Cash de benzer bir düşüşle 325 dolara geriledi.

Toplam kripto piyasasının değeri ise 20 milyon kaybederek iki hafta sonra ilk defa 300 milyar doların altına indi. Şu an 294 milyar dolar civarındadır ve düşmeye devam ediyor.

İlgili: Ripple XRP fiyatı toparlanmaya çalışıyor, ama önünde engeller var

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

coinajans
cryptopazar_koinmedya
0
0
0