Home Kripto para Haber İşte Avrupa Merkez Bankası müstakbel başkanı Lagarde’ın Ripple övgüsü!

İşte Avrupa Merkez Bankası müstakbel başkanı Lagarde’ın Ripple övgüsü!

İşte Avrupa Merkez Bankası müstakbel başkanı Lagarde’ın Ripple övgüsü!
0
koinmedya_brave

Avrupa Merkez Bankası müstakbel başkanı Christine Lagarde’ın Ripple övgüsü, piyasada heyecan yaratıyor! Aynı zamanda Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) başkanı olan Lagarde’ın Avrupa Merkez Bankası Başkanlığı görevine Kasım ayında geçmesi bekleniyor. Legarde, Ripple ve kripto para piyasası hakkında ne düşünüyor?

İşte Christine Lagarde’ın Ripple övgüsü!

Avrupa Merkez Bankası (ECB) müstakbel başkanı Christine Lagarde’ın Ripple övgüsü XRP yatırımcılarını şimdiye kadar hep heyecanlandırdı. Daha önce de bir çok kez, Legarde’ın Ripple övgüsü gündeme bomba gibi düştü.

bknz: Ripple 200 günlük hareketli ortalamanın altına geriledi – 0.30 dolara düşer mi?

Dahası, Ocak ayında Ripple ile ilgili yaptığı açıklamaların ardından XRP’de % 10’un üzerinde artış görülmüştü. (ilgili haber: Dün Ripple (XRP) fiyatını IMF başkanı mı yükseltti?)

 Christine Lagarde, şüphesiz küresel ekonominin en önemli aktörlerinden biri. Legarde, kripto paralara, özellikle de Ripple’a sıcak bakan bir isim olarak tanınıyor. Bu da kripto para piyasasını, özellikle de XRP yatırımcılarını heyecanlandırıyor.

Aynı zamanda Kasım ayında göreve başlaması beklenen Fransız asıllı Legarde, Avrupa Merkez Bankası’nın ilk kadın başkanı olacak.

bknz: Bitcoin 11 bin dolara tutunmaya çalışıyor – Ethereum ve Ripple desteğe doğru ilerliyor

Christine Legarde Ripple ve Circle gibi şirketleri destekliyor!

Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) şimdiki başkanı Christine Lagarde, daha önce de Ripple ve Circle gibi kripto şirketleri desteklediğini belirtmişti.

Bu yılın başlarında Paris Fintech Festivalinde Lagarde, bankaların, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için yeni teknolojilere ayak uydurmaları ve adapte olmaları gerektiği konusuna vurgu yapmıştı.

Genellikle pek çok ülkedeki bankacılık sisteminde, farkın, cannibalize (yamyamlık – finans sektöründe ise yeni bir ürünün eski ürünün yerini alması, eski ürünün pazarını tamamen eline geçirmesi olarak kullanılıyor) olanlar arasından çıkacağını söyledi. Çünkü eskilerin, sistemdeki yenilikleri fark etmediklerini ve bu yeni sistemi kucaklamadıklarını söyledi.

“Bilerek cannibalization tabirini kullanıyorum çünkü bu, korkunç bir kelime. Ama bu kelime bahsettiğim durumu gerçekten de tam olarak karşılıyor. İş modelinizi değiştireceksiniz ve de altüst edeceksiniz. Maliyetlerinizi düşürürken aynı zamanda işlemlerinizi hızlandıracaksınız. Ve tüm bunlar müşterilerinize güven telkin edecek, çünkü mevcut yapı üzerinden, bankanız ve müşterilerinizle güvene dayalı güçlü bir ilişki kuracaksınız.”

“İşte değişimin gerçekleştiği yer burası olacak!”

“Circle, Ripple ve benzer şirketlere bakacak olursak, onların aktif ve faydalı oldukları nokta da burası. ”

Ripple ve  kripto paralar finansal sistemi sarsabilir!

Lagarde, bu sistemi sarsacak olan kripto para birimlerinin, finansal sektörde istikrar kazanabilmesi için düzenlemelere ihtiyaç duyduğunun da altını çiziyor. Lagarde ayrıca dağıtılmış ledger teknolojisini kullanan kripto paraların, finansal sistemi sarsacağını düşünüyor.

“Sistemi bu denli sarsacak inovasyon istemiyoruz biz, çünkü nihayetinde ihtiyaç duyduğmuz istikrarı kaybetmekle karşı karşıya kalbiliriz.”

Lagarde, 1 Kasım’da ECB başkanı Mario Draghi’nin yerine geçecek. 28 Avrupa ülkesinin temsilcileri tarafından seçilen Lagarde, enflasyonu kontrol etmek ve para politikası ile ilgili kararları uygulamakla görevli olacak.

Kaynak

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

0
0
0