Home Altcoin Litecoin yarılamasına 30 günden az kaldı: Boğalar nerede?

Litecoin yarılamasına 30 günden az kaldı: Boğalar nerede?

Litecoin yarılamasına 30 günden az kaldı: Boğalar nerede?

0
“sportsbet”

Litecoin yarılamasına 30 günden az kaldı ve piyasa yarılamayı şu ana kadar ki süreç içerisinden fiyatlandırmış olabilir. Yarılamadan sonra Litecoin fiyatları daha yatay seyredebilir.


Litecoin yarılamasına 30 günden az kaldı ve fiyatlar konsolide oluyor

2019 yılında en iyi performans gösteren kripto paralardan birisi şüphesiz Litecoin (LTC) oldu. 2019 yılına girdiğimiz ilk gün 30 dolardan işlem gören LTC, yazının kaleme alındığı saatte 119 dolardan işlem görmektedir. Litecoin, 22 Haziran tarihinde ise 140 doların üstüne çıkarak 2019 yılının rekorunu kırmıştı.

2019 yılı boyunca yarılama, FOMO ve piyasanın genel yapısı gibi birçok faktör, Litecoin fiyatları üzerinde etkili oldu. Bu faktörler içerisinde en çok dillendirilen ise şüphesiz yarılama idi. Yarılama (halving) olayında Litecoin madencilerine dağıtılan ödül miktarı, 25 LTC’den 12.5’e düşürülecek.

Litecoin yarılama (halving) takvimine 1 aydan az süre kaldı. Ancak yarılama ve FOMO etkisi şuana kadar ki süreçte piyasa tarafından zaten fiyatlandırılmış olabilir. Bundan sonraki süreçte ise fiyatlar konsolide olup 2019’un ikinci yarısında daha yatay seyreden Litecoin fiyatları ile karşılaşabiliriz.

Litecoin talebini yansıtan öncü göstergelerden Liteoin hash oranları ve Litecoin Google aramaları gelecek dönem fiyatlar hakkında fikir verebilir: Hash oranlarındaki artış trendinin devam ettiğini görüyoruz.

Ancak Litecoin ile ilgili Google aramalarının azalmaya başladığını görüyoruz.

 

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Eğer gerçekleşirse Ethereum için müthiş: CME, Ethereum vadeli işlemlerine başlayabilir

2020 sonunda Bitcoin madencilerinin en az yüzde 70’i kapanabilir

Ethereum mahremiyetini arttıran pratik bir uygulama geliştirdi

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

cryptopazar_koinmedya
0
0
0