Home Altcoin Tron direnç seviyesini aşabilecek mi?
“sportsbet”

Tron direnç seviyesini aşabilecek mi?

Tron direnç seviyesini aşabilecek mi?

0
“sportsbet”

10 ve 20 dönemlik hareketli ortalama seviyeleri Tron direnç seviyesini belirtiyor. Tron Haziran ayının başında 4 cent seviyesinden ret yedikten sonra azalış trendine girdi. 0.032 ve 0.0325 dolar seviyeleri Tron için direnç oluşturuyor.


Tron direnç seviyesini aşabilecek mi?

Bugün itibari ile kripto para piyasalarında kısmi bir toparlanma var. Toplam kripto para piyasası değeri ise düne göre yaklaşık 5 milyar dolar artarak 249 milyar dolar seviyesine yükseldi.

Hiç şüphesiz bu aya damga vuran gelişmelerin başında Tron’un CEO’su Justin Sun’ın ünlü milyarder Warren Buffett ile buluşacakları öğle yemeğine 4.5 milyon doların üzerinde ödemede bulunması oldu. Bu haber CNBC, CNN  ve Bloomberg olmak üzere birçok ana akım medya kuruluşlarında kendine yer buldu. Merak edilen temek soru ise Warren Buffett’in kripto para piyasalarına yatırım yapıp yapmayacağı konusu üzerine.

Yazının kaleme alındığı saatlerde Tron, 0.0304 dolardan yani 3 cent’ten işlem görmektedir. Tron, 2 Haziran tarihinde 0.04 dolar seviyesine ulaşarak tarihini bir rekor kırmıştı. Tron en son 0.04 dolar seviyesinin üstünü 24 Haziran 2018 tarihinde görmüştü. Tron fiyatları 4 cent seviyesinden ret yedikten sonra düşüşe geçmiş ve 2.9 cent seviyelerine kadar gerilemişti.

bittrt_koinmedya

Aşağıdaki grafikte Tron’un saatlik fiyat değişimini görüyoruz. Kısa dönemli Tron analizine göre Tron, azalan koridor içerisinde hareketini sürdürmektedir.

Aşağıdaki grafikte ise Tron fiyatlarında 6 saatlik ortalama değişimi görüyoruz. 2 Haziran ve 4 Haziran direnç reddinden sonra azalan trend gösteren Tron için 10 dönemlik hareketli ortalama (MA) değerleri yakın bir direnç seviyesi oluşturdu. 5 Haziranda ise 20MA, 10MA’yı keserek üste çıkması, kısa çaplı bir ayı trendi göstergesi olarak okunmaktadır. 9 Haziran tarihinde ise Tron fiyatları 100MA’nın altına bile geriledi (2.9 cent seviyesi). Tron, piyasanın genel durumu uygun olursa 10 ve 20MA’lık direnç seviyeleri kolayca aşabilir.

Aşağıdaki grafikte ise Tron fiyatları için 2.6 cent seviyesinin güçlü bir destek oluşturduğunu görüyoruz. Tron fiyatları için bu seviye trend değişim seviyesi olarak da yorumlanabilir.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

İngiltere Merkez Bankası baş ekonomisti: “Kripto paralar büyük potansiyele sahip”

Aurora isimli bir kripto para var: Tam bir pump-dump hikayesi

Litecoin son 12 ayın zirvesine ulaştı

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0