Home Altcoin Tether işlemlerinde Çinliler açık ara önde

Tether işlemlerinde Çinliler açık ara önde

Tether işlemlerinde Çinliler açık ara önde
0
koinmedya_brave

Tether işlemlerinde Çinliler açık ara önde görünüyor. 3 Haziran’da Diar’daki bir analize göre Çin kripto borsaları global olarak bütün stabil koin Tether (USDT) işlem hacminin %60’ını teşkil ediyor.

Tether işlemlerinde Çinliler ABD’ye ciddi fark atmış durumda!

Rapora göre 2019’da Çin borsaları USDT ticaretinde 10 milyar dolardan fazla işlem görmekte. Buna karşın ABD’de ise sadece 450 milyon dolarlık USDT işlem hacminin olduğu söyleniyor. Küresel borsa liderleri Binance ve Bitfinex USDT aktivitelerinin %31’ini elinde tutarak piyasadaki kalan Tether miktarına yakın kısmını barındırdığı ifade ediliyor.

ilgili: Amerika – Çin ticaret savaşları Bitcoin için 10.000 doların kapısını açıyor

Tether işlemlerinde Çinliler, Diar’daki analize göre, kayda değer bir potansiyel teşkil ediyor. Ek olarak analiz, ticaret rakamlarının yanıltıcı olmadığı sonucuna da varıyor. Elde ettikleri verilere göre benzer miktarda USDT gönderim ve alımı Çin’de ve tüm dünyada gerçekleşiyor. Ayrıca rakamların kripto borsa simsarlarının nakit işlemlerini değil gerçek ticaret faaliyetlerini temsil ettiği de belirtiliyor.

Kısa süre önce Cointelegraph’ta da haber yapıldığı üzere, Tether’ın kardeş şirketi Bitfinex, USDT’yi çok sayıda işlem gerçekleştirilmesine olanak sağlayacak bir ödeme protokolü olan Lightning Network’e koyma planını açıkladı.

Tether ayrıca EOS blok zincirden USDT’nin satışa çıkarıldığını açıkladı. Tether CEO’su Jean-Louis van der Velde, USDT’nin EOS blok zincire dahil edilmesinin daha fazla blok zincirin birlikte çalışabilirliğini sağladığına şu sözleriyle dikkat çekti:

“ Hem Tether’ın hem de EOSIO’nun potansiyellerini birleştirmek, blok zincir birlikte çalışabilirliği adına atılmış doğru bir adımdır. Bu gelişimin ön saflarında yer almak, dijital varlık sahasının olgunlaşmasına olan bağlılığımızı daha da vurgulayan fantastik bir duygudur.”

kaynak

0
0
0