Home Altcoin Tron, Ethereum’un açtığı yoldan ilerlemeye çalışıyor
koinmedya_brave

Tron, Ethereum’un açtığı yoldan ilerlemeye çalışıyor

Tron, Ethereum’un açtığı yoldan ilerlemeye çalışıyor

0
“sportsbet”

Tron, Ethereum’un açtığı yoldan ilerlemeye çalışıyor diyebiliriz. Kripto varlıklar USD karşısında değerlense de Bitcoin karşısında geriliyor veya en fazla kendi konumlarını koruyabiliyorlar. Büyük hacimli kripto paralarda görünüm görece daha iyi. Ethereum ve Bitcoin Cash’deki atılım diğer kripto paraların önünü açıyor.


Tron, Ethereum’un Açtığı Yoldan Gidiyor

Yatay seyrini devam ettiren Tron, dün Bitcoin SV’nin atılım yapmasıyla CMC sıralamasında 12.liğe geriledi. Ethereum ise son yükseliş sezonunda Bitcoin’le birlikte en çok güven veren kripto paraların başında geliyor.

Ethereum Günlük

Ethereum günlük grafiği

Günlük grafikte Ethereum güçlü bir duruş sergiliyor. Geçtiğimiz hafta ETH haftalık bazda %38 değer kazandırdı. Yazı yayına hazırlanırken 27 milyar dolarlık büyüklüğü ile sıralamada 2.lik makamını korurken 24 saatlik işlem hacminde 12 milyar dolara erişti. Ethereum’daki genel görünüm fiyat artışından ziyade bu artışı destekleyen devasa bir hacmin oluşmuş olması. Öyle ki ETH 2017 Aralık dönemini bile geride bırakan işlem hacimleri görüyor. Bu veriler gelecek adına çok önemli.

bittrt_koinmedya

ETH Bollinger Bantların dirence yakın bölgesinde hareket ediyor. Bu mevcut yükseliş yönündeki hareketi devam ettiren bir gösterge. RSI ise son 1 haftada girdiği aşırı alım bölgesinden aşağı itilmiş vaziyette. Varlıklar aşırı alım ve satım bölgesinde uzun süre kalamaz, genelde ani fiyat hareketleri ile o bölgeden atılırlar. Ancak Ethereum şu an tam sınır bölgesinde hareket ediyor. Yani alım momentumu o kadar güçlü ki satıcılar varlığın sert düşüş yapmasını sağlayamadılar.

Tron Günlük

Tron piyasa büyüklüğü 2 milyar dolar iken işlem hacmi 670 milyon dolar civarında. Yani toplam büyüklüğün yaklaşık 3’te biri kadar günlük işlem hacmi var ki bu son derece sağlıklı bir oran.

Tron Ethereum'un açtığı yoldan gidiyor
Tron günlük grafiği

 

Tron grafiği Ethereum’un bu ay başlarında yaptığına benzer bir görünüm içerisinde. Yükselen üçgen içerisinde hareket ediyor görüntüsü ve geniş perspektifte oluşan ters Omuz Baş Omuz formasyonu ümit verici.

MACD verileri yükseliş yönünde sinyaller veriyor. Histogram pozitif bölgede. Bu noktada Tron’a doğru yönelen ve Tron’dan dışarı hareket eden paraya bakmamız lazım. Bu veriyi bize sunan ise Chaikin Money Flow osilatörü. CMF değeri şu aralar 0.00 çizgisine çok yakın. Yani Tron’a giren para ile çıkan arasında bir denge var. Grafiğin yukarı doğru hareketlenmesi ile varlığın değer kazanmaya başlayacağını söyleyebiliriz.

Sonuç olarak Ethereum’un piyasadaki güçlü görünümünü korurken Tron’un onun ayak izlerini takip etmeye çalıştığını söyleyebiliriz.

Tron hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

coinajans
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0