1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Kripto para Haber Bitconnect dolandırıcılığı geri dönüyor – Dikkatli olun
koinmedya_brave

Bitconnect dolandırıcılığı geri dönüyor – Dikkatli olun

Bitconnect dolandırıcılığı geri dönüyor – Dikkatli olun
0
fairspin_koinmedya

Bitconnect dolandırıcılığı geri dönüyor. Hatta geri sayıma başladı bile. Biz uyarımızı şimdiden yapalım. Dikkatli olun, uzak durun!


Bitconnect Dolandırıcılığı Geri Dönüyor

Kripto para piyasasında biraz eskiyseniz muhtemelen Bitconnect faciasını duymuşsunuzdur. Bilmeyenler için söyleyelim ki Bitconnect, kripto para endüstrisinin adını kirleten yegane projelerden biridir.

Kripto para sektörünün en çok ihtiyaç duyduğu şey toplumsal kabul. Bu ise ancak güvenle mümkün olabilir. Kripto piyasasındaki en güven zedeleyici etmen ise hiç şüphesiz dolandırıcılık faaliyetleri. Dolandırıcılık derken küçük piyasa hacimli kripto para projeleri üzerine yapılan pump ve dump girişimlerinden bahsetmiyoruz. Onlar çok masum kalır.

Aralık 2016’da faaliyetine başlayan Bitconnect projesi 2017 yılı boyunca piyasayı kasıp kavurdu. BitConnect kendini yüksek getirili yatırım programı olarak tanıtıyordu. Hatta tokeni BCC boğa marketinin pik yaptığı sıralarda en büyük 10 kripto arasındaydı. BCC fiyatı 400 doları geçerken toplam piyasa büyüklüğü 2.6 milyar dolara ulaşmıştı.

2018 Ocak tarihli aşağıdaki habere göz atabilirsiniz:

Ancak BitConnect balonu açılan çok sayıda  dava sonrasında patladı. Çünkü tüm yapılanması ülkemizde Titan Saadet Zinciri ile meşhur olan ponzi modeline dayanıyordu. Her bir müşterisine aylık %40 kazanç vadediyordu. Her ponzi modelinde olduğu gibi başlarda bu sistem düzgün işledi ve ünü gittikçe yayıldı. Sonrasında ise beklenen çöküş geldi.

Kripto borsaları projeye sırtını döndü. Fiyatı neredeyse 500 dolara doğru giden BCC bir anda 1 doların altına düştü. Artık tamamen değersiz bir para birimiydi. Ardından onbinlerce mağdur bırakan proje sahipleri 1 yıldan fazla süredir ortalıkta görünmüyordu. Taki düne kadar.

Dün yayınlanan bu tweet bize dolandırıcıların isim değişikliğine gitmeyi bile gerekli görmeden aynı yoldan yürüyeceklerini gösteriyor. Timsah 1 Temmuz’da yeni avlarını yakalamak için nehre dalacak. Bu kadarı da olmaz, bu sefer yapamazlar demeyin. Yaparlar!

Kaynak

koinmedya_brave
tags:
0
0
0