Home Bitcoin Bitcoin Google aramalarında Donald Trump’ı geride bıraktı

Bitcoin Google aramalarında Donald Trump’ı geride bıraktı

Bitcoin Google aramalarında Donald Trump’ı geride bıraktı

0
“sportsbet”

Bitcoin Google aramalarında en çok aranan kelimelerin başında gelen “Donald Trump”ı bile geride bıraktı. Ayrıca dikkat edilmesi gereken husus şudur. Donald Trump daha çok ABD’de aranıyor. Ancak Google’da “Bitcoin” arayanlar dünyadaki bütün ülkelere yayılmış durumdadır.


Bitcoin Google aramalarında zirvede

Son altı ayda Bitcoin fiyatı yüzde 100 artarken, Google’da Bitcoin arama ile ilgi de aynı ölçüde artış yaşandı. Aslına bakarsanız artık insanlar Google’da “Donald Trump”dan çok “Bitcoin” araması yapıyor.

Bitcoin Google aramalarında

BTC fiyatı arttıkça, insanların Bitcoin ve onunla bağlantılı her şeye ilgisinin arttığı bir sır değil. İnsanlar aslında Bitcoin’in fiyatının birden 5000-6000 dolardan fırlayarak 8000 dolara çıkmasının sebebini merak ediyor. Ayrıca Bitcoin’in ne olduğu, şu an Bitcoin biriktirmek, satmak ya da almak için iyi bir zaman olup olmadığını da bilmek istiyorlar.

Bitcoin’in son koşusunda 8000 doların üzerini görmesi, insanların Google’da bu konuda daha fazla arama yapmasına yol açtı. Şu an Google’daki Bitcoin aramaları Aralık 2018’den bu yana en yüksek seviyeye çıktı. Ayrıca 2017’de fiyatın zirve gördüğü dönemdeki arama sayısına doğru yükseleceği de tahmin ediliyor.

Google arama trendleri, insanların Bitcoin’e olan ilgisini belirleme açısından iyi bir online kaynak oluşturuyor.

Bu Nisan’da da kendisini göstermişti. Mesela, BTC ayı kıskacından kurtulduğu sırada Google’daki Bitcoin aramaları da hızla yükselmişti.

Bugün ise Bitcoin aramaları, SpaceX, Tesla, Elon Musk ve hatta Donald Trump gibi popüler arama kelimelerinin bile üzerindedir.

Dahası, Donald Trump aramaları sadece ABD ile sınırlıdır ancak Bitcoin aramaları bütün ülkelerde önemli bir aktivite sergiliyor.

2018’de ABD ve İngiltere’de “…. nedir? Kategorisinde en başta “Bitcoin nedir?” araması geliyordu.

Şu an en çok Bitcoin araması yapan ülkeler ise şu şekildedir:

Nijerya
Güney Afrika
Gana
Hollanda
Avusturya
İsviçre
Singapur
Slovenya
Avustralya
Almanya

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayın.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0