Home Bitcoin Bitcoin Haber SEC, Bitwise Bitcoin ETF kararını tekrar erteledi

SEC, Bitwise Bitcoin ETF kararını tekrar erteledi

SEC, Bitwise Bitcoin ETF kararını tekrar erteledi

0
“sportsbet”

Bitcoin yatırımcılarının merakla beklediği SEC Bitwise Bitcoin ETF kararı yine hüsrana uğrattı. California merkezli kripto girişimi Bitwise Asset Management’ın yaptığı Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) başvurusu üzerine verilecek karar bir kez daha ertelendi.

SEC Bitwise Bitcoin ETF kararını yine erteledi

Salı sabahı yayınlanan bir belgede, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC),  bu tür ürünlerle ilgili henüz kesin bir karar (onaylama ya da reddetme)  vermeyeceğini ortaya koydu. SEC, bu kripto destekli yatırım aracıyla ilgili bir sonraki yorumunu bir 45 gün içinde veya sonrasında yayınlayacak gibi gözüküyor.

İlgili: SEC masasındaki dosyalar çoğalıyor! Yeni bir ETF dosyası daha sunuldu!

Mart ayında, Mayıs ayına kadar bir gecikme yaşanmasından ötürü,  aslında bu son haber bizleri şaşırtmadı, beklenen bir şeydi.  SEC, Bitcoin ETF önerilerini tartışmak için kendisine bir 45 gün daha verme hakkını kullandı.

İlginç bir şekilde, düzenleyici kurum, birçok yatırımcının başarı şansı verdiği VanEck ve SolidX’in teklifi hakkında henüz bir yorum yapmadı.

İlgili: Cboe VanEck SolidX Bitcoin ETF başvurusunu geri çekti

 Bitwise umutlu

Bitwise teklifinin onaylanması konusunda umudunu yitirmiş değil. CNBC’ye bu yılın başlarında yapılan bir yorumda Hunter Horsley, kripto para birimlerinin varlık sınıfı olarak “en uygun” durumda olduklarını belirtti. Piyasa koşullarını göz önüne alarak, Horsley, bir sonraki adımın, kripto bağlantılı bir ETF olduğunu belirtiyor.

Yine Horsley’e göre, SEC’in Hester Pierce’i de Bitcoin destekli bir ETF’de yükseliş eğilimine girdi. Decrypt Media’ya göre, komisyon üyesi “bir yıl önce zaman [ETF için] uygundu”, ancak düzenleyicilerin bu yeni teknolojinin benimsenmesini engellemesinden dehşete kapıldığını belirtti.

Kaynak

İlginizi çekebilir

Tom Lee: Bitcoin baharı başladı- Yeni zirve 12 veya 18 ay içinde görülür

Bitcoin, Ethereum ve Bitcoin Cash kabul eden mağaza sayısı 30.476’ya yükseldi

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0