Home Bitcoin Bitcoin parabolik rallisi 9500 dolara kadar devam edebilir mi?

Bitcoin parabolik rallisi 9500 dolara kadar devam edebilir mi?

Bitcoin parabolik rallisi 9500 dolara kadar devam edebilir mi?

0
“sportsbet”

Bitcoin parabolik rallisi 9500 dolara kadar kesintisiz devam edebilir mi? Son 1 haftada 2000 dolar artan Bitcoin, kendisinde bu istidadın olduğunu ispatladı. Peki ya bundan sonrası?


Bitcoin Parabolik Rallisi Devam Eder Mi?

Bitcoin çılgın bir hafta geçiriyor. 6000 doların altından başladığı yolculuğuna 8335 dolarda son verdi – şimdilik. Gördüğü zirve değer üzerinden 7660 dolara kadar düzeltme yaptı. Yazı yayına hazırlandığında ise 8020 dolar değerinden işlem görüyordu.

Yukarıdaki grafikte son derece güçlü yeşil mumlar görüyoruz. Hatta bu mumların işlem hacmi ile desteklendiği de ortada. Altındaki MACD ideal boğa piyasası görünümünde. Hatta MACD’nin daha yüksek tepe yaparak ilerlediğine dikkat edin. İşte bu bulguların bileşkesi Bitcoin’e parabolik bir yükseliş yaptırdı.

Zirvenin oluşmadığını, yani yükselişin devam edebileceğini gösteren emareler var. Şimdi bunlara geçelim.

Saatlik Grafik

Saatlik grafikte Bitcoin’in kırmızı çizgi ile yeşil çizgi arasında hareket ettiğini görüyoruz. Yani 8300 dolardan ret yiyip, 7600 dolardan güç alan bir karakteristiğe sahip. Grafiklerde sert bir şekilde düşüp devamında red yediği bölgeye hızlı bir yükseliş sergileyen formasyonlar görürsünüz. Devamında fiyat yavaş yavaş gerileyip yavaş yavaş çıkmaya başlar. İşte boğaların en sevdiği görüntülerden biri de budur. Adam&Eve yani “Adem ve Havva” denilen bu formasyon yükselişin en güçlü işaretlerindendir. Bitcoin şu aralar bu formasyona benzeyen bir hareketlilik içinde.

Haftalık Grafik

Kısa vadeli görünümü saatlik grafikten takip ederken uzun vadeli görünümü haftalık grafikten izlemek yerinde olacaktır. Bitcoin yaptığı zirve değer ve dip değer arasında gerilecek Fibo Retracement tool’u bize kritik bir seviyeyi gösteriyor: 9441 dolar. Fiyat hareketleri sonrası gelen düzeltmeler genelde Fibo 38.2 seviyesini görürler. Bu hat BTC için 9441 dolar seviyesinde. Bitcoin’deki yükseliş hareketini büyük düşüşün düzeltmesi olarak görmekte fayda var.

Fiyatın 9441 dolara çıkacak olması demek parabolik rallinin devam edeceği manasına gelir. Ondan sonar ise en güçlü direnç hattı olan 10.000 dolar karşımızda duracak. Ancak şunu da belirtmeden geçmek olmaz ki tek seferde kırılması imkansız denilen 6000 dolar hattı neredeyse hiçbir reaksiyon gösterememişti.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0