Home Altcoin Altcoin sezonu başlamış olabilir mi? Ethereum %12, Tezos %20 yükseldi

Altcoin sezonu başlamış olabilir mi? Ethereum %12, Tezos %20 yükseldi

Altcoin sezonu başlamış olabilir mi? Ethereum %12, Tezos %20 yükseldi

0
“sportsbet”

Altcoin sezonu başlamış olabilir! Piyasada altcoinler bugün oldukça hareketli bir güne başladı. Bitcoin yatay işlem hareketleri sergilerken, ilk 100’deki kripto paraların büyük bir çoğunluğu % 10’un üzerinde artış kaydetti. Peki bu olağanüstü yükselişleri ne tetikledi?

Altcoin sezonu başlamış olabilir!

Bugün  (15 Mayıs) genel olarak altcoin piyasası yükselirken, Bitcoin yatay hareketler sergilemeye devam ediyor. Yatırımcılar altcoin sezonunun başladığını düşünerek, en son elde ettikleri BTC kazançlarını çekip, altcoinlere yatırmış olabilir. Muhtemelen bu yüzden Bitcoin düşerken, altcoinler yükseliyor. Peki altcoin sezonu başlamış olabilir mi?

(bknz: Tom Lee: Bitcoin 10.000 dolara çıktıktan sonra gerisini kurumsallar halledecek)

Altcoin sezonu başlamış olabilir

Yazımız yayına hazırlanırken Bitcoin (BTC) % 1,16 oranında değer kaybederek 7.965 dolardan işlem görüyor.

İlk 10’daki kripto para birimlerinmden BCH ve USDT dışındakilerde yükseliş görülüyor. İkinci sırada yer alan Ethereum (ETH) şu sıralar % 11.44’lük etkileyici bir artışla 230 $ dolar seviyesinde yer alıyor.

İlk 10’da en fazla kazanım elde eden kripto para ise % 13,65 oranında değer kazanan Binance Coin oldu. Bu son artış BNB’yi tüm zamanların en yüksek seviyesine taşıdı.

Altcoin sezonu başlamış olabilir

Litecoin (LTC), % 3,18’lik yükselişle 92,92 dolardan işlem görürken, EOS’da % 4,71 oranında artış görülüyor. Stellar (XLM) ve Cardano (ADA) ise son 24 saat içinde sırasıyla %7,29 ve % 8,70 oranında değer kazandı.

Ripple XRP neden parabolik yükseldi!

Aslında bugün öğle saatlerine kadar piyasada en fazla kazanım elde eden, % 20 civarında parabolik bir yükseliş gerçekleştiren XRP iken, şu sıralar XRP’deki yükseliş oranın azaldığı görülüyor.

(bknz: Ripple fiyatı artarken XRP short işlemleri de artıyor)

Altcoin sezonuna Ripple’ın tokeni XRP’nin liderlik etmesi beklenirken yükseliş ivmesi öğleden sonra yavaşladı. Yazımız yayına hazırlanırken XRP, % 4,42 oranında değer kazanarak 0,42 dolar seviyesinde işlem görüyor. (ilgili haber: Altcoin sezonuna Ripple mı liderlik edecek? İlk hedef 0.45 dolar)

Ripple’ın, iki gündür devam eden bu parabolik yükselişi Coinbase’in New York’lu yatırımcılar için XRP alım satım işlemlerini başlatmasına borçlu. Zira XRP fiyatı bu haberin ardından yükselişe geçti.

İlk 10’un dışında, devasa artışlar kaydeden kripto paralar da var elbette. Ravencoin % 30,  Tezos (XTZ), % 22 ve Tron (TRX) ise % 12 değer kazanıyor. (bknz: Justin Sun: Büyük bir teknoloji devi yakında Tron’a katılacak)

Bazı altcoinlerdeki yükselişlerin pump sonucu gerçekleştiği düşünülse de NEO gibi bir kaç kripto paradaki artışlar suni değil. Bazı gelişmelerin ardından token fiyatlarının yükseldiği görülüyor. Örneğin proje, 100 milyon dolarlık yatırım aldıktan sonra, NEO fiyatı % 15 civarında yükseldi.

Aslında şu sıralar tüm gözler, bir haftadan uzun bir süredir kripto para alım satım işlemlerini durduran Binance Borsasına çevrilmiş durumda. Bugün para yatırma ve çekme işlemlerini yeniden başlatan Binance’ın, altcoin sezonunu daha da güçlendireceği tahmin ediliyor.

Kaynak

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0