Home Bitcoin CME Bitcoin Vadeli işlemlerinde rekor kırıldı: 1.4 milyar dolar
koinmedya_brave

CME Bitcoin Vadeli işlemlerinde rekor kırıldı: 1.4 milyar dolar

CME Bitcoin Vadeli işlemlerinde rekor kırıldı: 1.4 milyar dolar
0
fairspin_koinmedya

CME Bitcoin vadeli işlemlerinde rekor kırıldı;  kontratlara 1.4 milyar dolarlık talep geldi. Bu veri aslında tek başına Bitcoin’e duyulan güvenin kanıtı.


CME Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Rekor Kırıldı

Bitcoin işlem hacimleri artan fiyat ile birlikte zirveleri zorluyor. Her şey olması gerektiği gibi yani tam yolunda gidiyor. Boğaların ayak sesleri meydanları inletirken bir diğer işlem türü olan Bitcoin vadeli kontrat sayıları ise zirveye tırmanıyor.

CME son kontratlar 11 Mayıs tarihinde kapatıldığında Bitcoin 6300 dolardı. O saatten sonra parabolik bir yükselişe geçen Bitcoin 8000 dolara tırmandı. Bu şartlar altında yeniden başlatılan kontratlara rekor talep geldi.

CME Bitcoin vadeli işlemlerinde rekor

Grafikten de görebileceğiniz gibi 33.667 adet kontrat satılmış durumda. Her bir kontratın 5 BTC değerinde olduğunu dikkate alırsak ortaya 1.5 milyar dolara yakın bir meblağ ortaya çıkıyor. Bitcoin’in dün yaklaşık 1200 dolar yükselmesinin arkasındaki sebeplerden biri de bu olabilir. Zira 8000 dolar seviyesi 2018 yılı Temmuz aylarından bu yana görülmemişti.

CME Bitcoin vadeli işlemlerinde rekor

CME Mayıs ayı için 33.7 bin olan kontrat sayısı bundan önce sırasıyla 4 Nisan ve 19 Şubat’ta görülen 22.5 ve 18.3 binlik eski rekorları bir hayli geride bırakmış oldu.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X