Anasayfa Kripto para Haber Abra Global: ABD’deki binlerce banka artık kripto paranın hizmetinde
koinmedya_brave

Abra Global: ABD’deki binlerce banka artık kripto paranın hizmetinde

Abra Global: ABD’deki binlerce banka artık kripto paranın hizmetinde
0

Abra Global, finans ve teknoloji şirketi Plaid ile işbirliğine gitti. ABD’deki binlerce banka artık kripto para hizmeti vermeye başlayacak.


Banka artık kripto erişimi sağlayacak

Kripto para şirketi Abra Global, artık ABD’de, fiat paraları Bitcoin dahil bütün kripto paralara çevirmeyi daha da kolaylaştırıyor. Bunun için Abra, finans ve teknoloji şirketi Plaid ile ortaklık yapmaya başladı. Bu ortaklık sonucu kullanıcılar binlerce banka hesabından Abra cüzdanlarına bağlanabilecek.

Abra Global’in Twitter hesabından yapılan duyuruda, “Plaid, insanların banka hesaplarını Abra gibi finansal uygulamalara bağlanmalarını kolaylaştırıyor. Abra kullanıcıları için ise Plaid entegrasyonu, binlerce bankanın artık Abra cüzdanı ile uyumlu olacağı anlamına geliyor.” denildi.

İlgili: Zeux VeChain ile anlaştı – VET artık Apple Pay ve Samsung Pay’de!

Abra Kurucusu ve CEO’su Bill Barhydt ise bu gelişme sonucunda binlerce finansal kurumun Abra ekosistemine geleceğine inandığını söyledi.

Barhydt şöyle konuştu: “Bu yeni gelişme, bizim uygulamayı kullananlara fiat ile kripto para arasında daha kolay geçiş imkanı sağlıyor. Biz Plaid ile ortaklık konusunda özellikle heyecanlıyız. Bu aynı zamanda finansal kurumları da Abra ekosistemine getirecektir.”

Abra aynı zamanda yeni kripto para çekme özelliğini de duyurdu. Bu özellik 30 farklı kripto para türünü dış cüzdanlara çekme imkanı sağlıyor. Desteklenen kripto paralar arasında şunlar da var: Ethereum Classic (ETC), Doge (DOGE) ve Dash (DASH).

CEO Bill Barhydt bu entegrasyon ve güncellenen özelliklerin amacının kripto paralara yatırımın daha kolay ve dijital paraların da daha kullanışlı olmasını sağlamak olduğunu söyledi. Ona göre bu da dünyanın her yerinden insanın kripto paralara erişimini arttıracaktır.

Kaynak

koinmedya_brave
X