Home Bitcoin Bitcoin için karar zamanı – 9500 dolar mı yoksa 6000 dolar mı?

Bitcoin için karar zamanı – 9500 dolar mı yoksa 6000 dolar mı?

Bitcoin için karar zamanı – 9500 dolar mı yoksa 6000 dolar mı?

0
“sportsbet”

Bitcoin için karar zamanı geldi. Beklenmedik yükseliş sonrası beklentiler iyice yükseldi. Peki ya düzeltme yaparsa? Fiyat buradan daha mı yükselir yoksa beklenen düzeltme gelir mi?


Bitcoin İçin Karar Zamanı

Bitcoin Mayıs ayında inanılmaz gelişmelere sahne oluyor. Nisan ayı sonunda New York Bölge Savcısı Tether’i hedef alarak bir dava açtı. Devamında Bitfinex’in avukatı Tether’in %74’lük karşılığı olduğunu belirtti. Bu iki haber aslında sektörde deprem etkisi yapması lazımdı ama ufak sıyrıklarla atlatıldı.

Mayıs ayı başlarında daha büyük bir engelle karşılaştık: Binance hacklendi. Geçen sene olsa Bitcoin’i %10 düşürecek haber fiyatı ancak %1 geri çekebildi ve devam eden 24 saat içinde zarar tazmin edildi. Bitcoin hiç olmadığı kadar sağlam bir görüntü arz ediyordu. Sonrasında Binance’ın 7 gün boyunca para çekim işlemlerini iptal ettiği haberi geldi.

Bu sıkışıklıkta altcoinler Bitcoin’e yöneldi ve fiyat 6000 dolara doğru yükselişe geçti. 2018 yılı hakim destek hattı dirence dönüşmüş ve Bitcoin’i bekliyordu. 6000 dolar tek seferde kırılamaz beklentisi hakimken fiyat o bölgeyi paramparça ederek 7500 dolara kadar yükseldi.

Peki Ya Bundan Sonrası?

Yukardaki analiz bundan sonrası hakkında bir fikir veriyor. Bitcoin Kasım değerleri artık geride kaldı. Eylül zirvesine ulaşan Bitcoin bu bölgeden ret yiyerek geri çekildi (kırmızı yatay şerit). Fiyat bundan sonra sağda gösterilen üçgen içinde hareket edebilir. Üçgenin alt kanadını oluşturan yükselen destek hattı alım için, üst bölgedeki yatay çizgi ise satım için ideal bir bölge vazifesi görüyor.

Peki ya Bitcoin bu üçgene girmeyi reddederse? 7500-7700 dolar arasında gördüğümüz güçlü direnç bir şekilde kırılırsa fiyatın bir sonraki durağı 8500 dolar bölgesi olacaktır. Bunun dışında beklenen geri çekilme gelirse BTC üçgen içine girip 6000 dolar desteğine kadar gevşeyebilir.

Mayıs ayının ikinci yarısında bu üçgen içinde salınım yaptıktan sonra yükselen üçgen fiyatı üst bölgeden kırıp yukarıda bahsi geçen hedefe yani 8500 dolara doğru yol alabilir. Bu zaman zarfında yukarı ve aşağı yönlü iğnelerle karşılaşabiliriz. Dikkatli olmakta fayda var.

Bir diğer analist Crypto_Dog ise Bitcoin fiyatı ve piyasa hakimiyeti oranının zirve değerinde olduğunu ve geri çekilmenin yüksek ihtimal olduğunu savunuyor

“Bana sorarsanız Bitcoin fiyatı ve piyasa hakimiyeti zirve yaptı. Bundan sonra altcoinlerin çılgınlar gibi pump yaptıklarına şahit olabiliriz. Bitcoin’deki sermaye özellikle Ethereum ve diğer kripto paralar yönelebilir.

Pazartesi günü Binance’ın para akışına izin verdiğini duyurmasını ve sonrasında olabilecekleri hayal edebiliyor musunuz?”

Bundan sonraki aşamada sermaye altcoinlere akmaya başlayabilir. Akışın ilk hedeflerinden biri de Ethereum olabilir. Grafik olarak şu an ideal bir pozisyonda bulunan Ethereum’da 340 dolar beklentisi satın alınmaya başlandı.

İlgili: Büyük potansiyel barındıran Ethereum 200 dolar sınırında

“İşte bu ayı piyasasını bitiren nihai hamle oldu. Şimdi altcoinlerin neler yapabileceğeni hayal edin.”

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Not: Yazı bilgilendirme amaçlıdır, tavsiye niteliği taşımaz.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0