Home Altcoin Bitcoin, altcoin fiyatlarını uçurabilir ama nasıl?

Bitcoin, altcoin fiyatlarını uçurabilir ama nasıl?

Bitcoin, altcoin fiyatlarını uçurabilir ama nasıl?

0
“sportsbet”

Bitcoin, altcoin fiyatlarını arttırabilir. Chris Burniske, Bitcoin balinalarının değeri düşük olan altcoin’lerden yüklü miktarda alımda bulunacaklarını iddia ediyor.


Bitcoin, altcoin fiyatlarını arttırabilir.

Birçok uzman tarafından Bitcoin’in 6 Bin dolarlık sınırı aşması ile yeni bir boğa sezonuna girildiği ileri sürülmektedir. Chris Burniske’ye göre ise Bitcoin’in bu performansı yeni bir altcoin sezonu başlatabilir.

Placeholder Yatırım Firmasının ortaklarından Chris Burniske, Bitcoin’deki boğa hareketinin altcoinlerde daha fazla fiyat artışlarına neden olabileceğini ileri sürüyor. Burniske, bu iddiasını Bitcoin yatırımcılarının spekülatif yatırım kararlarına bağlıyor.

Chris Burniske bu durumu şöyle özetliyor: Bitcoin balinaları değerinin düşük olduğunu düşündükleri altcoin’lerden yüklü miktarda alımda bulunarak fiyatının aşırı artmasına yol açıyorlar. Altcoin’lerin fiyatlarındaki aşırı artış sonrası bu altcoinleri ellerinden çıkararak tekrardan Bitcoin satın alıyorlar ama bu sefer daha fazla Bitcoin alıyorlar.

Aşağıdaki grafikte top 10’daki altcoin’lerin Bitcoin karşısındaki değerini görmekteyiz. Yukarıda ifade edildiği gibi top 10’daki altcoin’lerin hepsi Bitcoin karşısında değer kaybediyor.

Bitcoin, kripto para piyasalarının belirleyicisi durumunda. Bitcoin’in toplam piyasa değeri, kripto para piyasalarının toplam piyasa değerinin %58’ine denk geliyor. Bu nedenle Bitcoin piyasada fiyat belirleyici oluyor.

Yukarıdaki balina davranışını da göz önünde bulundurduğumuzda altcoin’lerdeki fiyat dalgalanmaları, Bitcoin fiyatlarındaki dalgalanmalardan daha çok olmasına neden oluyor. Altcoin’lerdeki fiyat değişimleri aşağı/yukarı yönde Bitcoin’e kıyasla daha fazla olabiliyor.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Kripto para ve blockchain kariyeri planlayanlar: Bu haber sizler için

İstanbul’da üçüncü Bitcoin ATM’si işlemlere başladı.

Tim Draper: Bitcoin 2023’de global piyasanın yüzde 5’ine hükmedecek

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0