Anasayfa Kripto para Haber Nasdaq Bitcoin ve Ethereum’dan sonra Ripple’ı da ekleme kararı aldı

Nasdaq Bitcoin ve Ethereum’dan sonra Ripple’ı da ekleme kararı aldı

Nasdaq Bitcoin ve Ethereum’dan sonra Ripple’ı da ekleme kararı aldı
0
koinmedya_googlenews

Nasdaq Bitcoin ve Ethereum’dan sonra Ripple’ı da endeksleme kararı aldı. Buna göre Nasdaq, 1 Mayıs’tan itibaren, XRP ile ilgili gerçek zamanlı bilgi sunmaya başlayacak.


Nasdaq Bitcoin ve Ethereum’dan sonra Ripple’ı da endeksleyecek

ABD’nin önde gelen borsa operatörü Nasdaq, Yeni Zelanda merkezli blockchain veri ve araştırma firması Brave New Coin ile işbirliği yaparak, Ripple’ı (XRP) da veri akışına ekleme kararı aldı. Buna göre Nasdaq, 1 Mayıs’tan itibaren, XRP ile ilgili gerçek zamanlı veri akılı hizmetine başlayacak.

koinmedya_brave

Daha kesin söylersek, XRP Liquid Index (XRPLX) endeksi, ABD doları cinsinden, “piyasaların en likit uçlarına dayanarak” XRP fiyatına bir spot veya referans oranı sunacak.

Brave New Coin’den yapılan ayrı bir açıklamada ise “XRPLX verileri en likit borsalardan alonarak listelenecek.” denildi.

Açıklamanın devamında XRPLX’de şu an yer alan borsaların Bitfinex, Bitstamp, Poloniex ve Kraken olduğu ifade edilerek, Coinbase’in de daha sonra ekleneceği vurgulandı.

Nasdaq ise yeni akışının kendisinin konsolide veri akışı Nasdaq Global Index Data ServiceSM (GIDS) üzerinden sunulacağını bildirdi. Nasdaq ayrıca endeksin 2014 yılına kadarki verileri de kapsayacağını ve her beş dakikada bir güncelleneceğini açıkladı.

Nasdaq, Brave New Coin ile ilk defa bu yılın başında işbirliği yapmış ve küresel servisine Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) eklemişti. Geçtiğimiz ay Nasdaq ayrıca, CoinMarketCap tarafından sağlanan verileri kullanarak, piyasa değerine göre ilk 200’de olan kripto paraların endeksini sunmaya başlamıştı.

Kaynak

X