Home Kriptopara Haber Blockchain Haber 2050 yılına kadar blockchain piyasası 50 trilyon dolara ulaşacak

2050 yılına kadar blockchain piyasası 50 trilyon dolara ulaşacak

2050 yılına kadar blockchain piyasası 50 trilyon dolara ulaşacak

0

2050 yılına kadar blockchain piyasası 50 trilyon dolara çıkabilir mi? Önümüzdeki günlerin ne getireceği belli olmaz, özellikle söz konusu teknolojik yeniliklerse.


2050 Yılına Kadar Blockchain Piyasası 50 Trilyon Dolara Çıkabilir

Blockchain teknolojisi önümüzdeki on yıllarda gelişmeye devam edecek. Ülkelerin bu teknolojiyi kabullenmesi ve etkin bir şekilde kullanmaya başlaması ile işler değişecek gibi görünüyor. Şu an için Güney Doğu Asya, Kuzey Amerika ve Avrupa ülkeleri bu teknolojinin ne getirdiğini farkında olan bölgeler.

VanEck/MVIS dijital varlık yöneticisi Gabor Gurbacs geçenlerde bir anket düzenledi. Ankette sorduğu soru ise basitti: Sizce önümüzdeki yıllarda hangi katıdaki ülkeler en önemli ve en güçlü kripto para firmalarına ev sahipliği yapacak?

Çıkan sonuçlar insanların Asya’dan büyük beklentilerinin olduğunu ortaya koyuyor. Oylamaya katılan 2264 katılımcıdan %58’i Asya’yı hedef gösterdi. Kuzey Amerika ise yalnızca %22’de kaldı. Şurası bir sır değil ki Dünya’nın finans ve teknoloji merkezi Amerika’dan Uzak Doğu Asya’ya kayıyor. İşte bu yüzden teknolojinin son çocuğu diyebileceğimiz kripto para ve blockchain endüstrisinin başat oyuncuları hep Asyalı.

Oylamaya gelen cevaplardan biri büyük resmi özetler gibiydi:

“Bitcoin’e bir kripto para nazarıyla bakmayın. Bitcoin ve kripto paraları içselleştirebilen ve gücünü fark eden ilk ülke 15-30 yıl içerisinde global finans devi olacaktır. Bitcoin toplam arzından %5’lik pay almak çoğu ülke için kolay bir hedef gibi görünebilir ama bu 2050 yılına kadar 20 ila 50 trilyon dolar arasında bir büyüklüğe tekabül edecek. İşte o zaman blockchain teknolojisine yeterince yatırım yapan ülkeler global bir cazibe merkezi haline gelecek.”

Başka bir kullanıcı ile kripto para sektöründe hali hazırda ve gelecekte neden Asyalıların ön planda olduğunu şu şekilde açıklamış:

“Koreli, Çinli ve Japon gençler daha 2000’lerin başından bu yana Runescape, WoW, Everquest gibi oyunlar vasıtasıyla oyun içinde kullanılacak dijital para birimi madenciliği ile uğraşmaya başladılar. Bu kesim zaten zihinsel olarak kripto paraya elverişli bir altyapı ile büyüdüler. Zaten yapageldikleri şeyin bir değişik versiyonuna geçmek zor olmadı.”

ABD’nin bu yeni fırsatları nasıl kolayca teptiği konusunda yakınan Gabor Gurbacs şunları belirtti:

“Ne kadar becerikli kripto yazılımcısı, girişimcisi ve bu alana yenilik getirmek isteyen parlak zeka varsa Asya’ya kayıyor. Bunda şüphesiz ABD’nin yetersiz politikaları ve kripto paralar konusundaki belirsiz tutumu büyük rol oynuyor”.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial