Home Bitcoin Bitcoin düşmesine rağmen golden cross yapmaya doğru gidiyor

Bitcoin düşmesine rağmen golden cross yapmaya doğru gidiyor

Bitcoin düşmesine rağmen golden cross yapmaya doğru gidiyor

0

Bitcoin düşmesine rağmen golden cross (altın haç) yapmaya doğru yol alıyor. Kripto marketleri aşağı yönlü trendlerini durdurmayı başardılar ve mevcut seviyelerinin hafifçe altında güçlü destek seviyeleri buldular.


Hızlı bir şekilde 5,400$ seviyelerine yükseldikten kısa süre sonra 4,900$ bölgesine düşen Bitcoin bu seviyeyi destek olarak belirledi ve daha sonra yükselişine ağırbaşlı bir şekilde devam etti.

koinmedya_brave

Bitcoin fiyatı duruldu- fırtına önceki sessizlik mi?

Yakın zaman önceki bu düşüşe rağmen Bitcoin hala dört gözle beklenen teknik terim olan “golden cross” oluşumu sinyali veriyor. Golden cross 2015 ayı marketin sonrası da dahil olmak üzere, güçlü boğa koşularının öncesinde görülmüştü.

Bitcoin düşmesine rağmen golden cross için ağırkanlılıkla yoluna devam ediyor.

Yazı hazırlandığı esnada Bitcoin 5,079$ seviyelerinde işlem görüyordu. Geçen birkaç haftada güçlü alım baskısına maruz kaldı. Ve bu da 4,000$ altında olan 1 aylık en düşük değerinden uçuşa geçerek 5,400$’ı bulmasına neden oldu. Bu yukarı yöndeki momentum hafta başında durmuş olsa da BTC’nin 4,900$’da tutunabilme başarısı bir boğa sinyali.

Litecoin satın almak için uygun mu yoksa fiyat fazla mı şişti?

Twitter’deki popüler kripto analistlerinden CryptoHornHairs, Wyckoff analizine göre 4,900$ seviyesinin kritik bir destek seviyesi olduğunu düşünüyor.

“Bitcoin-Wyckoff çalışması-günlük grafikte 4,900$ altına yakın. Buzlar parçalanıyor.”

Daha sonra bu ifadeyi açıklayan analist, 4,900$ altına düşmenin daha fazla kayba kapı aralayacağını söyledi.

Bitcoin golden cross oluşumuna hala çok yakın

Golden cross oluşumu boğa koşusunun gelişinin hayli yüksek ihtimal olduğunu söyleyen teknik bir terim. Peki bu nasıl oluşuyor? Bir değerin 50-günlük hareketli ortalamasının 200-günlük hareketli ortalaması ile çapraz görüntü vermesine golden cross deniyor ve bu, geçmişte büyük boğa koşuları öncesinde görülmüştü.

Twitter’in bir başka popüler analisti Moon Overlord da kısa süre önce attığı tweette BTC’nin şu an golden cross oluşturma ihtimali olduğunu söyledi. Bu ihtimalin yukarı yönlü trendin durmuş olmasına rağmen hala devam ettiğini de sözlerine ekledi.

“Bitcoin golden cross mu oluşturuyor? Golden cross en son meydana geldiğinde tarihler Ekim 2015’di ve Bitcoin’in 200$ civarındaydı. O tarihten sonra bu bir ilk olabilir”

Yakın gelecekte Bitcoin boğalarının kriptonun fiyatını 4,900$ üzerindeki yeni tepelere çıkaracağını farz edersek kısa süre sonra bir golden cross deseni görebiliriz. Ki, bu da yeni ve devam eden bir boğa trendinin başladığını doğrulayacaktır.

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial