Home Altcoin Ripple’a Japonya’dan kötü haber

Ripple’a Japonya’dan kötü haber

Ripple’a Japonya’dan kötü haber

0

Ripple’a Japonya’dan üzücü haber geldi. Japonya’nın 5’inci büyük bankası Resona, Ripple’in Money Tap ağından ayrılmaya karar verdi.


Ripple’a Japonya’dan şok.

Ripple’ın ödemeler endüstrisine kazandırdığı uluslararası fon transferi yöntemi,  bu sektörde etkinliği artıran önemli bir teknolojik gelişmedir. Ripple, blockchain teknolojisinin finansal piyasalarda oyun değiştirici bir özelliği olduğunu gösterdi. Hatta Ripple’in atılımları Swift’in bu endüstrideki konumunu zora soktu. Ancak serbest piyasa koşullarının en önemli özelliklerinden biriside piyasada rekabeti teşvik etmesidir. Ve bu tür piyasalara geni aktörlerin girişi engellenmez.

Ripple’ın açtığı bu kapıdan JP Morgan ve Stellar gibi yeni oyuncular girerek bu sektörde yoğun rekabetin yaşanmasına neden oldular. Ripple ise bu rekabetten olumsuz etkilenmeye başladı bile. Ripple’ın ağına üye olan Japonya’nın önemli bankalarından Resona Ripple’ın ağından ayrılmaya karar verdi.

koinmedya_brave

Ripple’ın Money Tap ağına Japonya’dan birçok banka katılmıştı. Resona bu bankalardan sadece birisi idi. Resona, Money Tap’in alternatifi olan başka bir yöntemi kullanacağını duyurdu.

Ancak Ripple bu endüstrideki etkinliğini korumaya kararlı. Geçtiğimiz günlerde Ripple, blockchain teknolojisi araştırmalarını desteklemek için San Francisco Üniversitesine 25 milyon dolarlık bağışta bulunmuştu.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Bitcoin ayıları fiyatlar hakkında neden yanıldı?

Artık Tron Fransa’da 3000’den fazla lokasyonda

Bitcoin madenciliği ve enerji tüketimi

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial