Home Bitcoin Bitcoin ne zaman 50.000 dolar olacak? Bitmex CEO’su cevaplıyor!

Bitcoin ne zaman 50.000 dolar olacak? Bitmex CEO’su cevaplıyor!

Bitcoin ne zaman 50.000 dolar olacak? Bitmex CEO’su cevaplıyor!

0

Bitcoin ne zaman 50,000 dolar seviyesine çıkacak sorusunu BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Venture Coinist’teki bir röportajda cevapladı. Hayes, Bitcoin’in tüm zamanların en üst seviyesine çıkacağına inandığını belirtti.  Hayes, ayrıca yeni neslin her türden dijitale karşı bağlılığının kriptonun kitlesel olarak benimsenmesini sağlayacağını da ekledi.

Bitcoin ne zaman 50,000 dolar olacak- Arthur Hayes yanıtlıyor:

Büyüyen jenerasyon ve daha yaşlı jenerasyonun varlıklarını elden çıkardığı bir döneme geldik. Zevkleri ve tercihleri ilk kazanç yıllarına giren genç kuşak- Y kuşağı-daha az alakadar. Peki biz bu Y kuşağı hakkında ne biliyoruz?

koinmedya_brave

            Bunlardan bazıları, yelpazenin genç kuşağındakiler, yani 90 ve üstü doğumlular doğuştan beri mobil telefon ellerindedir. Çocukluklarından beri her zaman ellerinde bir ekran olmuştur. Çok az insan etkileşiminin olduğu bir servisi rahatça kullanabilirler. 

            Bu yüzden bu türden bir değişimi servislerle nasıl başa çıktığımızı ve finansal servisler dünyasına nasıl adapte ettiğimizi kavrarsanız, önümüzdeki 10 yılla 20 yıl arasında para ve ticaretle uğraşmada analog yöntemlerin başarısız olacağını da görürsünüz. Mobil öncelikli platformlar oluşacak. Sadece internet üzerinden işlem gören platformlar ortaya çıkacak.”

Bitcoin ne zaman 50,000 dolar seviyesine çıkacağı komusunda Hayes, dünyanın dört bir tarafındaki hükümetlerin sürekli yeni paraların tedavüle sokmasının Bitcoin’in fiyatını artıracağını ve kısa vadede BTC’nin 10,000$ seviyesine ulaşacağını söylüyor.

bkz:Bitcoin yükselen bayrak formasyonu oluşturuyor, bu bir alım fırsatı mı?

Bütün merkez bankalar, 2016 ve 2017’de yaptıkları gibi, yeniden para basımına girdikleri için, Bitcoin’in yıl sonunda kolaylıkla 10,000$ bandına ulaşacağını tahmin ediyorum. Şu an 2000$ a mı yoksa 3000$’a mı görürüz, gerçekten bilmiyorum. 10,000$ veya 20,000$ seviyelerine çıkmanın çabuk olacağını sanmıyorum.

İnsanların bu yeni keşfedilen serbest parayı yatırım olarak kullanmada ilk tercihlerinin muhtemelen Lyft, Uber, Pinterest olacağını düşünüyorum. Pazara dahil olan bu büyük teknoloji IPO’larının tamamı likiditenin tamamını çekecek. Yıl sonuna doğru bunlarla işleri bitince de insanlar bir sonrakinin arayışına girecek.”

Nakit para tamamen ortadan kalkacak!

Hayes, uzun vadede, finansal gizliliğin verdiği memnuniyetin ortadan kaldırılarak nakit paranın tamamen yok olacağını söylüyor.

           “Çin ve Hindistan’ın bunu uygulayacak ilk ülkeler olacağını düşünüyorum. 5 yıl içinde de Doğu Batı fark etmeksizin her hükümet nakdi yasaklayacak. Finansal gizliliğin gerçekten ne anlam ifade ettiği işte tam bu noktada anlaşılacak. Gittiğin her yere yanında götüremeyeceğin için bu, 1 milyon doları altın külçeler halinde bodrumunda tutman anlamına gelmez. Mecburen bir çeşit dijital nakite ihtiyaç duyacaksın.

            Bitcoin’in gerçek değerinin, insanların ‘Eskiden 10$’lık banknota bir sürü şey alırdım. Atık bunu yapamıyorum. Artık nakit yok. Bu uygulamayı kullanmak zorundayım’ dediklerinde anlaşılacağını düşünüyorum.

            Böylece aniden insanlar ‘Nasıl finansal gizlilik sağlarım?’ diye düşünmeye başlayacaklar. İşte bu noktada kripto bir adım daha ileri gitmiş olacak. Şu an bunun Bitcoin mi yoksa başkası mı olacağı hakkında fikrim yok. Bitcoin en yaygın bilinen kripto, ve bu işin öncü olması da muhtemel. Hedef fiyat noktasında önümüzdeki 2 ila 5 yıl içinde 50,000$ olması muhtemel. Eğer dünya benim düşündüğüm şekilde bu oyunu oynarsa, gerçekten daha da üst seviyelere çıkabilir.”

Paylaşarak destek ol !!!
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial