Home Kriptopara Haber Bitcoin ticaret volümü Nisan değerlerine geri döndü-Yatırımcının ilgisi artıyor

Bitcoin ticaret volümü Nisan değerlerine geri döndü-Yatırımcının ilgisi artıyor

Bitcoin ticaret volümü Nisan değerlerine geri döndü-Yatırımcının ilgisi artıyor

brave
0

Dünyanın en büyük kriptosu Bitcoin’in günlük ticaret volümü bugün 11$ milyarı aştı. Bu rakam en son geçen yılın 25 Nisan’ında görülmüştü.


O zaman ortalama Bitcoin fiyatı 8,845$ idi. Yani bu günkü rakamın 2 katından bile fazla.. Buna rağmen hacim geri dönüşü, market koşullarına rağmen yatırımcının Bitcoin’e ilgisini kaybetmediğinin bir işareti gibi duruyor.

Bitçoin çatalları ne işe yarıyor? Fayda mı veriyor zarar mı?

Enteresan olanı ise, Bitcoin ticaret volümü  yıllarca fiyatla birlikte hareket etti. Ancak daha yakından incelendiğinde  yakın birlikteliğin Kasım ayındaki en son market hezimetiyle kaybolduğu görülebilir. O zaman kripto market hızla değer kaybettiğinde ticaret volümlerinin  birlikte batmadığı gözlenmişti.

Aşağıda da göreceğiniz gibi ticaret hacmi arasındaki sapma sadece Bitcoin için değil market kapasitesi açısından dünyanın  4. büyük kriptosu olan Litecoin gibi diğer üst düzey altcoinler için de açık.

Bitcoin’in günlük ticaret volümü bugün Nisan değerine döndü

CoinMarketCap verilerine göre 3,000$’a çakılmadan hemen önce 10 Kasım’da Bitcoin fiyatı 6,385$ ve 24 saatlik ticaret hacmi 3.70$ milyardı.

Ancak bugün Bitcoin fiyatı Kasım ayı fiyatının neredeyse yarısında. Ticaret volümü ise 11$ milyar. Yani Kasım’daki ticaret volümünden %200 daha fazla. Ve bu değer en son Nisan 2018’de görülmüştü.

Yine CoinMarketCap verilerine göre en büyük 24 saatlik ticaret volümü,  5 Aralık 2018’de görülen 23.84 milyardı. O zamanki Bitcoin fiyatı ise 17,429.50$ idi.

Litecoin Bitcoin’i takip ediyor

Litecoin volümü de Bitcoin’e benzer bir yol izliyor.

Yukarıda görülebileceği gibi yine Kasım ayında volüm Litecoin fiyatından sapmaya başladı. Coinmetrics verilerine göre kripto 50$ civarında seyrederken volüm kabaca 300$ milyondan 600$ milyonun üzerine çıktı.

Litecoin şu anda 58$ civarında seyrediyor ve 24 saatlik ticaret hacmi 1.79$ milyar olarak kaydedildi-tekrarsöyleyelim, kripto Kasımda 30$ altına çakılmadan önceki volüme göre %200 daha artmış görünüyor.

Litecoin ve Bitcoin ticaret volümleri arasındaki hafif farklılık şundan kaynaklanıyor: Litecoin’in fiyatı Aralık en düşük seviyesine göre %100’den fazla arttı ancak Bitcoin ise yalnızca %20 artış gösterdi.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave