Home Bitcoin Elon Musk: Bitcoin parlak bir geleceğe sahip

Elon Musk: Bitcoin parlak bir geleceğe sahip

Elon Musk: Bitcoin parlak bir geleceğe sahip

brave
0
Elon Musk: Bitcoin ‘in parlak bir geleceğe sahip olduğunu söyledi. Bitcoin’in değer transferi aracı olarak kâğıt paralardan daha iyi bir yöntem olduğundan bahsetti.

Elon Musk: Bitcoin ve Tesla geleceğin projesi

Tesla geleceğin arabalarını ve ulaşım araçlarını üretiyor. Tesla’nın başarılı ve dahi CEO’su Elon Musk, Bitcoin’in parlak bir geleceğe sahip olduğunu söyledi. Bitcoin’in değer transferi aracı olarak kâğıt paralardan daha iyi bir yöntem olduğundan bahsetti.

Tesla ve Bitcoin arasından önemli bir benzerlik var. İkisi de geleceğin dünyasına hitap ediyor. Tesla geleceğin otomotiv piyasasını şimdiden şekillendiriyor. Bilindiği üzere Tesla elektrikli araç üreten bir firmadır. Benzinli (fosil yakıt) araçlar gün geçtikçe piyasadan kalkıyor. Benzinli araçların yerini alternatif enerji kaynakları ile çalışan araçlar alıyor.

Fosil yakıtlar ve petrol rezervlerinin giderek tükeniyor. 2050-2060 yılları arasında petrol rezervlerinin biteceği ön görülüyor. Petrol kaynaklarının giderek azalması ve çevreye verdiği zarardan dolayı geleceğin dünyasında var olmaya çalışan otomotiv firmaları, elektrikli araçların projelerine hız vermiş durumda.

Bu durumun ön hazırlığını yapan ülkelerin başında ise Almanya geliyor. Almanya, 2030 yılından sonra (11 yıl sonra) benzinli araçların üretimini yasakladı.

Tesla, otomotivden kamyonlara birçok proje ile karşımıza çıkıyor. Tesla’nın CEO’su Elon Musk’a kripto para piyasasına girmeyi düşünüyor musunuz, diye soruldu. Elon Musk şimdilik böyle bir planlarının olmadığını söyledi. Yani Tesla şimdilik kendi uzmanlık alanı olan ulaşım araçları üzerine uzmanlaşacak. Musk, kâğıt paraların  giderek yok olduğunu vurguladı.

Bitcoin’in gelecekteki rolünü vurgulayan diğer önemli bir iş adamı ise Mike Novogratz. Goldman Sachs’ın eski kurucularından Novogratz, Bitcoin’in “dijital altın” olarak tanımlıyor.

Twitter’ın kurucularından olan Jack Dorsey ise Bitcoin’i “internetin yerel para birimi” olarak tanımlıyor.

Kısaca, Bitcoin geleceğin dünyasına şekil veren aktörlerin gündeminde. Elon Musk, Mike Novogratz ve Jack Dorsey gibi iş dünyasının bilindik isimleri Bitcoin ve kripto paraların gelecekteki rolünü vurgulamaktadır.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Pantera Capital’in CEO’su: Bitcoin ve kripto para piyasaları şimdi daha güçlü

Willy Woo: Bitcoin altının 7,8 trilyon dolarlık büyüklüğünü kolayca geride bırakacak

Pompliano: Wall Street Bitcoin piyasasına girecek!

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave