Home Bitcoin Bitcoin sembolü google klavyeye girdi

Bitcoin sembolü google klavyeye girdi

Bitcoin sembolü google klavyeye girdi

brave
0

Bitcoin sembolü Google klavyeye girmiş oldu. Twitter’da @jpthor hesabının sahibi ilginç bir şey fark ettiğini duyurdu. Klavyede ABD Doları üzerinde uzun basınca görüntüye Bitcoin simgesi çıkıyordu.


Bitcoin Sembolü Google Klavyeye Adım Attı

Teknoloji uzun süreçleri kısaltan, aynı hedefe daha az emekle gidilmesini sağlayan son derece işlevsel bir araç olmuştur. Klavyelerimizde duygu belirteci olarak ortaya çıkan emojilerin varlık amacı da budur.

Türk Lirası yeni sembole kavuştuktan sonra artık çoğumuz TL yerine işaretini kullanmaya başladık. Şimdi bir kolaylık da Bitcoin yazımında geldi. Google Android ve iOS klavyelerine işaretini ekledi.

Bu elbette üzerine methiyeler düzülecek çok önemli bir adım değil, ama nihai hedefe ulaşma yolunda ufak ufak döşenen taşların bir parçası. O yüzden çok değerli. Zatı adına değeri küçük olsa da toplumsal kabule yol açma hedefine yardımcı olması açısından çok kıymetli.

Bu aslında Bitcoin’in, Dünya’nın en büyük bilişim firmasının radarından çıkmadığının ispatı. Toplum tabanında bir ilgi görmese, ya da bu teknolojinin geleceğine dair olumlu bir beklentisi olmasa bu hamleyi yapmaz.

Şunu da belirtmekte yarar var ki Bitcoin sembolünü ilk kullanan Google değil Apple olmuştu. Bitcoin sembolüne ilk kez iOS 12e versiyonunda yer vermişti. Lakin bu imgenin kullanım alanı son derece sınırlıydı. Siri’nin basit komutları yerine getirmesine yardımcı olmak için bir kısayol uygulamasının parçası olarak getirildi. Bir emoji olarak yazması veya göndermesi mümkün değildi.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave