Home Bitcoin Bitcoin 4 bin doları bulabilir mi?

Bitcoin 4 bin doları bulabilir mi?

Bitcoin 4 bin doları bulabilir mi?

brave
0
Bitcoin 4 bin doları bulması için yeterli işlem hacmine henüz sahip değil. Ancak fiyatlar 3,700’ün üstünde bir süte tutunabilirse  4 bin doları aşmak için gerekli momentum kazanılabilir.

Bitcoin 4 bin doları aşmak için yeterli işlem hacmine ihtiyacı var.

Haftaya yüzde 2’nin üzerinde fiyat artışı yaşayan Bitcoin, 3,700 doların üstüne çıktı. Bu fiyat artışı kalıcı mı? Bitcoin, 4 bin doları aşması için 3,700 doların üstünde bir süre tutunabilmesi gerekiyor. Bitcoin yazının kaleme alındığı saatlerde (18.02.2019, saat: 11:45) 3,747 dolardan işlem görmektedir. Toplam piyasa değeri 65,7 milyar dolar.

Bitcoin, 4 bin doların üstüne en son 16 Aralık tarihinde yükseliş trendine başladığında göstermişti. Bugün tarihli yükseliş ivmesi ile 16 Aralık tarihli yükseliş hamlesi kıyaslandığında, bugünkü işlem hacminin ve momentumun düşük olduğunu görüyoruz. Bitcoin, küçük bir kedi adımı atmış görünüyor. Aşağıdaki grafikte 16 Aralık dönemindeki işlem hacmini görebiliyoruz.

3,700 dolarlık engel, 4,000 dolar yolunda önemli bir direnç seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Bollinger Band’ı üst sınırda oluşan direnci daha net betimliyor.

Bu arada RSI, değerleri 50’nin altında aşırı satış bölgesinde değil. Bu olumlu değerlendirilebilir. 16 Aralık’taki ivme için bir kıvılcım başlatabilir.

Fiyatlar 50 günlük hareketli ortalama (MA) değerlerini geçmiş durumda. 100 günlük ve 200 günlük MA değerlerinin ise hala altında seyrediyor.

50 günlük MA değeri, 3,650 dolar seviyesi, bir destek seviyesi olarak karşımıza çıkmış bulunuyor.

Aşağıdaki haber linkleri ilginizi çekebilir:

2019’a dair iyimser 3 Bitcoin tahmini

Altyapı çalışmaları ve gelişen teknoloji kurumsalların Bitcoin piyasasına yatırım yapmasına yol açacak

Bitcoin ve Ripple için güzel haber: Visa ve Mastercard işletim ücretini arttırıyor.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave