Home Bitcoin Bitcoin Haber 2018 Bitcoin ayı piyasasının tek kazananı: Binance

2018 Bitcoin ayı piyasasının tek kazananı: Binance

2018 Bitcoin ayı piyasasının tek kazananı: Binance

brave
0

Geçtiğimiz günler de Bitcoin ayı piyasasının bile kar getirebileceğine dair çeşitli açıklamalar duyduk. Bu açıklamaların çoğu Bitcoin kripto para borsası Binance’dan geldi.

Bitcoin ayı piyasasının tek kazananı Binance

  • Binance CFO’su Wei Zhou, CNBC’ye yaptığı açıklamada, “Bu ayı piyasasında bile, hala karlı bir iş yürütüyoruz” dedi.
  • Binance CEO’su, geçen yıl firmanın 2018’de 500 milyon ila 1 milyar dolar arasında bir net kar hedeflediğini söylemişti.
  • CoinMarketCap’e göre, şirket işlem hacmine göre en büyük kripto para borsası.

Bakınız: Zhao yine şaşırttı! Binance’tan kredi kartıyla XRP tokeni alma fırsatı

Finans müdürü, geçtiğimiz yılın piyasa erimesine rağmen ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in  hala karda olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz yıl, büyük sanal para birimlerinin fiyatlarının çarpıcı biçimde düştüğünü gördük. En değerli kripto olan Bitcoin, Aralık 2017’de belirlediği 20.000 $ ‘lık rekor seviyenin % 80 altına düştü.

Bakınız: İddia!!! Bitcoin ETF onayı 45 gün içinde gelebilir!

Çarşamba günü,  Binance CFO Wei Zhou’nun  CNBC’ye yaptığı telefon görüşmesinde “Bugüne dek bu ayı piyasasında bile karlı bir iş yapıyoruz” dedi.

Şirket, mali durumunu kamuya açıklamıyor ve medya kuruluşları halka açık ölçümlere dayanarak tahminler yapıyor.

Endüstri yayını The Block’un bir raporunda, Binance’in geçen yıl 446 milyon dolar kazandığı tahmin ediyor. Rapor bu tahmini Binance’ın net karlarını kullanarak BNB tokeni için harcadığı para miktarına dayandırıyor.

Bakınız: Bitcoin borsası Binance 5 kripto parayı listesinden çıkarıyor!

Yeni başlayan CEO’su Changpeng Zhao, Temmuz ayında Bloomberg’e yaptığı açıklamada, Binance’in 2018’de 500 milyon ile 1 milyar dolar arasında bir net kar hedeflediğini belirtti.

Şirket yalnızca Temmuz 2017’den bu yana faaliyet gösteriyor, ancak yeni ortaya çıkan sektörde baskın bir güç haline geldi. ICO teklifinden 15 milyon dolar topladı.

Etkileşimli içeriği görüntüle

İşlem hacmi en büyük borsa

Binance’in 2019 işlem hacmine bakarsak – 2017’nin sonlarındaki mega ralli sırasındakinden önemli ölçüde düşük olsa da – diğer önemli borsalar tarafından kıskanılacak durumda. CoinMarketCap’e göre , son 24 saatte 715 milyon dolarlık işlem hacmi ile en büyük kripto para borsasıdır.

Şirket, Eylül 2018’de finansını üstlenmek üzere Wei Zhou’yu işe aldı. Yönetici daha önce Çin’deki iş sahası Zhaopin ve TV reklam şirketi Charm Communications’da CFO rollerinde görev yaptı. Zhao her iki işletmeyi de halka arzlarıyla yönlendiriyordu.

Potansiyel birleşme ve devralmalar konusunda, “her zaman yüksek kaliteli ürünler peşindeyiz” dedi.

Geçen yıl şirket, kripto cüzdanı yapımcısı Trust Wallet‘ı açıklanmayan bir miktara satın aldı. Avustralya’nın bir girişimi TravelbyBit’e 2,5 milyon dolar yatırım yaparak kullanıcıların kripto para birimi ile uçuş rezervasyonu yapılabilmesini sağladı.

Kaynak

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave