Home Bitcoin Yeni Bitcoin ETF başvurusu vadeli işlemlere odaklanıyor

Yeni Bitcoin ETF başvurusu vadeli işlemlere odaklanıyor

Yeni Bitcoin ETF başvurusu vadeli işlemlere odaklanıyor

0
“sportsbet”
Yeni Bitcoin ETF başvurusu. Blockforce Capital’ın ETF başvurusu ile SEC’te onay için bekleyen ETF sayısı giderek artmaktadır. VanEck ve SolidX daha önceleri SEC’e ETF baş vurusunda bulunmuşlardı.

Yeni Bitcoin ETF başvurusu.

Blockforce Capital’dan yeni bir Bitcoin ETF (Borsa Yatırım Fonu) başvurusu geldi. Bu ETF, kamu borçları ve Bitcoin vadeli işlemlerini de içeriyor. Bu ETF başvurusu ABD’nin ilgili kamu kuruluşu SEC’e (ABD’nin Sermaye Piyasası Kuruluna) 11 Şubat tarihinde yapıldı.

ETF’ler değeri belirli bir varlık sepetine göre değerlendirilen yatırım fonudur. Eğer Blockforce Capital’ın ETF’si kabul edilirse New York Borsası Acra’da listelenecek ve uluslararası para birimleri ve sanal paralar cinsinden fiyatlanacaktır. Bu vesile ile ETF’ler Bitcoin’in değer saklama ve uluslararası ödemeler aracı olmasına ve ticaretinin yaygınlaşmasına hizmet edecektir.

Eğer bu başvuru kabul olursa Vadeli İşlemler Borsası (CBOE) ve Chicago Ticaret Borsası (CFE) ‘de Blockforce’un Bitcoin vadelileri işlem görecektir.

Bitcoin vadeli işlemlerinde Bitcoin gelecek işlemlerinin fiyatları, Bitcoin’in fiyatları hakkında sağlam bir öngörü verecektir. Eğer Bitcoin vadeli işlemlerindeki fiyatı şu anki fiyatlardan daha düşükse Bitcoin fiyatlarının düşeceği, tersi durumda yükseleceği şeklinde sağlam bir tahmin verebilir. Vadeli işlemlerinin hacmi arttıkça Bitcoin fiyatlarının tahmininin doğruluk oranı da artacaktır. Sonuç olarak ETF’ler ve vadeli işlemler piyasalardaki derinliği arttırarak Bitcoin ve kripto para piyasalarındaki fiyat dalgalanmalarını da azalacaktır.

Bu vesile ile istikrar kazanmış piyasaların muhafazakar ve kurumsal yatırımcıları cezp etmesi beklenmektedir.

Fon, riski minimize etmek ve gerekli mevzuatları yerine getirmek için sepeti çeşitlendirmek zorundadır. Bu nedenle Bitcoin vadeli işlemleri gelirin belli bir oranı ile sınırlandırılmıştır.

Blockforce Capital’ın ETF başvurusu ile SEC’te onay için bekleyen ETF sayısı giderek artmaktadır. VanEck ve SolidX daha önceleri SEC’e ETF baş vurusunda bulunmuşlardı. Artık kripto para piyasalarındaki genel algı 2019 yılında ETF’lerin kabul edileceği konusunda fikir birliğine varıyor.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0