Home Bitcoin Novogratz: 3 trilyon dolarlık hedge fonlarının yüzde 1’i Bitcoin’e yatırım yapsa…

Novogratz: 3 trilyon dolarlık hedge fonlarının yüzde 1’i Bitcoin’e yatırım yapsa…

Novogratz: 3 trilyon dolarlık hedge fonlarının yüzde 1’i Bitcoin’e yatırım yapsa…

0
“sportsbet”

Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz, 3 trilyon dolarlık hedge fonlarının yüzde 1’ini Bitcoin’e yatırım yapsa Bitcoin fiyatında tam bir FOMO oluşacağını belirtti.


Hedge fonlarının yüzde 1’i Bitcoin’e yatırım yapsa…

Cumartesi günü attığı twitte Novogratz, büyük fonların %1’ini neden Bitcoin‘e yatırmadıklarını anlamadığını belirtti. Novpgratz konuyla ilgili şöyle bir twit attı:

Novogratz, böyle bir hareketin mantıklı olduğunu, “şüpheli olmaya meyilli olsanız bile”, kripto paraların en iyi risk getirisine sahip olduğunu belirtti.

Bakınız:Novogratz ümit kesmiyor, Bitcoin portföyünü 250 milyon dolara yükseltti!

İngiliz yatırım yönetimi firması olan Winton’a göre, dünya genelinde hedge fonların en az 3 trilyon dolar değerinde varlığa sahip olduğunu tahmin ediyor. Böylece, Bitcoin’e yapılacak %1’lik yatırım BTC market hacmini +30 milyar dolar genişletir. Bunun oluşturacağı etkiyle Bitcoin 2017’nin sonlarındaki en yüksek seviyesinin üstüne bile çıkabilir.

Araştırmaya göre, piyasaya giren yada çıkan 1 doların X25 etkisi olduğunu belirtiyor. Yani piyasa yeni girecek 30 milyar doların paranın en az 300 milyar dolar parayı da yanında getirebileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bakınız: Anthony Pompliano 2019 Bitcoin öngörüsünü paylaştı

Bu kulağa biraz çılgınca gelse de, bazıları bunun henüz iceberg’in görünen kısmı olduğunu iddia ediyor. Morgan Creek Digital Assets’ten Anthony Pompliano, her bir emeklilik fonun ($4.5 trilyon) Bitcoin satın alması gerektiğini iddia ediyor. Pompliano, emeklilik krizinin potensiyel çözümünün Bitcoin’e yatırım yapmakta olduğunu iddia ediyor.

 

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0