Home Bitcoin Bitcoin Haber Sahte Bakkt borsasıyla Bitcoin dolandırmaya kalkıştılar!

Sahte Bakkt borsasıyla Bitcoin dolandırmaya kalkıştılar!

Sahte Bakkt borsasıyla Bitcoin dolandırmaya kalkıştılar!

0
“sportsbet”

Sahte Baktt borsasıyla Bitcoin dolandırmaya çalışan bir site, 12 Mart’ta yeni bir lansman yapılacağı iddiasıyla, kullanıcıların verdikleri hesaba Bitcoin yatırmalarını istedi.

Sahte Bakkt borsasıyla Bitcoin çalma çabası boşa çıktı

Coindesk’e göre,  merakla beklenen Bakkt Bitcoin vadeli işlem borsası için “ikinci bir finansman turu” olduğunu iddia eden sahte bir web sitesi açıldı. Yatırımcıları siteye yönlendiren e-postalar gönderildiği bildiriliyor. Tüm bu çaba, net bir aldatmacadır ve öyle görünüyor ki şimdiye kadar kimse yemi yutmadı.

Sahte Baktt sitesi

Site derhal kırmızı bayrak, uyarı gösteriyor: Bakkt logosu yanlış font ile yazılmış; genel olarak, basit bir sayfa ve daha önce hiçbir yerde tarih belirtilmemesine rağmen 12 Mart lansman tarihi olarak verilmiş.

Bakınız: Baktt Bitcoin vadeli işlem lansmanı ikinci kez mi ertelenecek?

Bakkt’a yatırım yapmak isteyen kullanıcıları katılmaya yönlendiriyor. Sonunda, yatırım göndermeleri için bir Bitcoin adresi çıkıyor ve “karlarını” geri yatırmak için BTC adresleri isteniyor.

Bakkt’ın sahibi ICE’den bir sözcü, sitenin sahte olduğunu ve şirketin asla bu şekilde bir finansman artırmayacağını doğruladı.

Makaleye göre, “yatırım” için sağlanan sahte Baktt borsasının Bitcoin adresine şu ana kadar herhangi bir para gönderilmedi. Tabii ki, dolandırıcılar birden fazla adres kullanıyor olabilirler, ancak yine de çoğu kullanıcının bu duruma düşmesi pek mümkün görünmüyor.

Bakınız: Son dakika; Bitcoin fiyatındaki sahte satış emirlerine dikkat!!!

Sahte Baktt borsasıyla Bitcoin dolandırma çabası bu seferlik boşa çıktı.  Ancak, kullanıcılar, herhangi bir kırmızı bayrakla gelen veya bağımsız olarak doğrulanamayan her türlü yatırım fırsatına karşı dikkatli olmalıdırlar.

Bakınız: Ethereum, Bitcoin, Litecoin veya Ripple: 100 dolarla en çok kazandıracak kripto para yatırımı hangisidir?

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

cryptopazar_koinmedya
0
0
0