Anasayfa Kripto para Haber Anthony Pompliano 2019 Bitcoin öngörüsünü paylaştı
koinmedya_brave

Anthony Pompliano 2019 Bitcoin öngörüsünü paylaştı

Anthony Pompliano 2019 Bitcoin öngörüsünü paylaştı
0

10 Ocak Perşembe günü Ran Neu-Ner’in Crypto Trader’da konuğu  Anthony Pompliano’ydu. Anthony Pompliano 2019 Bitcoin öngörülerini paylaştı.


Anthony Pompliano 2019 Bitcoin Öngörüleri

Morgan Creek Capital kurucusu ve ortağı Pompliano sektörde bilinen bir sima. Twitter’da yaptığı analiz ve paylaşımlarla adından sıklıkla söz ettiren Pompliano, Crypto Trader’in yeni yıldaki ilk konuğu oldu. Programda sıklıkla 2019 yılı Bitcoin gidişatı ve öngörüler konuşuldu.

Ran Neu Ner: En kötüsünün geride kaldığına inanıyor musun?

Pompliano: Daha kötü hallere düşmeyecek güvenli hattı geçtiğimizi düşünüyorum. Lakin kötü günler henüz geçmedi. Hatta 2019 yılında güçlü bir yükseliş dalgası ile toparlanma ihtimalinin görece düşük olduğunu düşünüyorum.

Ran Neu-Ner: Peki bu yıl ne olur?

Pompliano: Bu sen piyasa yatay seyirde ilerler diye düşünüyorum. Fiyatlara bakarsanız bu yıl için salınım aralığının 2.500 ile 4.440 dolar arası olduğunu görürsünüz.

Ran Neu-Ner: Sizce Bitcoin’in toplumsal kabulü ne düzeyde ve 2019’u tanımlayacak olan şey ne olacak?

Pompliano: Toplumsal kabulün gerçeklemesinin farklı yolları var. Lakin bu durdurulamaz bir süreç. Hatta ayı piyasası olarak tanımladığımız 2018 yılı boyunca bile toplumsal kabul konusunda önemli adımlar atıldı. Mart ayından Aralık ayına kadar onaylanmış işlem sayılarında artış gözlemliyoruz. Geçtiğimiz yıl Bitcoin ağında 400 milyar dolar el değiştirdi. 2019’da bu miktarın daha da artacağını düşünüyorum.

Ran Neu-Ner: Sizce Lightning Network 2019’a damga vurabilir mi?

Lightning’in büyüme hızı inanılmaz. Sadece 10 ay içinde sıfırdan 18.000 ödeme kanalına kadar çıktılar. Geçtiğimiz hafta yalnızca 3 gün içinde 1.000 ödeme kanalı daha eklendi. Bence Lightning Network zaman içinde daha çok anlaşılacak ve daha büyük cazibe merkezi haline gelecek.

Bitcoin’in toplumsal kabulü tek yıla sığdırılacak bir şey değil. 5 yıldan 10 yıla kadar bir süreç içinde oturacaktır. Lakin geçen her gün değerli. Lightning Network ise ölçeklenebilirlik ve kullanılabilirlik konularında en hızlı gelişen algoritma.

Ran Neu-Ner: Yani 2019 yılının olayı Lightning Network diyebilir miyiz?

Pompliano: Sanıyorum 2019’u tarihe geçirecek birkaç olaydan biri bu olacak. Bir diğeri çalışan ürünler olabilir. Üçüncü büyük adım ise bu ürünlere yönelecek kitle olabilir. Piyasaya sermaye sağlayanların büyük kısmı bireysel yatırımcılar. Kurumsal yatırımcı da var ama çok az. Öyle düşünüyorum ki 2019 yılı kurumsal yartırımcının da sektöre ısınacağı yıl olacak.”

 

Lightning Network hakkında daha fazlası için Tıklayın

koinmedya_brave
X