Home Bitcoin Birleşmiş Milletler, Bitcoin ve diğer kripto paraları kabul ediyor

Birleşmiş Milletler, Bitcoin ve diğer kripto paraları kabul ediyor

Birleşmiş Milletler, Bitcoin ve diğer kripto paraları kabul ediyor

brave
0

Birleşmiş Milletler, Bitcoin kabul ediyor. Bitcoin ve diğer kripto paralarla yardım ve bağışta bulunabilirsiniz. Birleşmiş Milletlerin önemli organlarından UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuk Acil Yardım Fonu), kripto paralar cinsinden yapılan yardımlar kabul ediyor.


Birleşmiş Milletler, Bitcoin ve diğer kripto paraların kabulünü hızlandırıyor

Birleşmiş Milletler, devletler üzeri en üst uluslararası kuruluştur. 2. Dünya Savaşının ardından 26 ülkenin bir araya gelmesi ile kurulan örgütün toplam üye sayısı 193 ülkedir. Nerdeyse tüm dünya ülkeleri Birleşmiş Milletlere üyedir. Merkezi New York’ta bulunan örgütün çeşitli organları vardır. Bunlar; Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD), Uluslararası Ticaret Merkezi (ITC), Uluslararası Kalkınma Programı (UNDP) ve UNICEF’dir.

UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuk Acil Yardım Fonu), başta Bitcoin olmak üzere Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin gibi öne çıkan 9 kripto para ile yardım kabul ettiğini duyurdu.

UNICEF geçtiğimiz günlerde ise kripto paralardan DAI ile de yardım kabul edebileceğini duyurdu. Böylece fon toplan 10 kripto para cinsinden yardım kabul ediyor.

UNICEF başkanı Sebastien Lyod, bu hususta şunlar paylaştı:

Hayırsever amaçlar için kullanılan kripto paralar ve blockchain teknolojisi dünya geneli yardıma muhtaç çocuklarımız için yeni fırsatlar sunuyor.”

 Bitcoin be diğer kripto paralarla aracı kurumlara ihtiyaç duymadan direk UNICEF hesabına yardımda bulunabiliyorsunuz.

Görüldüğü üzere Bitcoin ve kripto paralar dünya geneli yayınlaşmaya ve kabullenmeye devam ediyor. Alternatif bir ödeme usulü olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynak

Tavsiye ettiğimiz yazılar

Rusya 10 milyar dolarlık Bitcoin almaya hazırlanıyor

Ripple’dan ABD merkez bankasına mektup

Ripple ağına yeni bankalar katılıyor-Ripple uluslararası bir ödemeler aracı

Bitcoin 2019’da yeniden ayağa kalkabilir mi?

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave