Home Ethereum Ethereum bu kez işi sıkı tutuyor- ETH ile XRP arası gittikçe açılıyor

Ethereum bu kez işi sıkı tutuyor- ETH ile XRP arası gittikçe açılıyor

Ethereum bu kez işi sıkı tutuyor- ETH ile XRP arası gittikçe açılıyor

brave
0
Ethereum yaklaşık iki ay önce en değerli altcoin özelliğini XRP’ye kaptırmıştı. ETH ile XRP arası XRP’nin lehine öylesine açılmıştı ki, fark 5 milyar dolara kadar çıkmıştı.


Ethereum ikinci en değerli kripto para birimi olarak, son zamanlarda hard fork tarihine yaklaştıkça momentumu arttırmaya başladı. Bu yüzden piyasadaki diğer para birimlerine nazaran daha yeşil kalmayı başarabildi.

Bitcoin Cash üzerinden yürütülen hashrate savaşı patlak verdiği Kasım ortalarından beri ETHUSD paritesi 160 doları görememişti. Ama iki gün önce bu seviyeyi tekrar test etti.

Ayrıca okuyunuz: Ethereum 2.0 yükseltmesiyle 1000 kat daha güçlü

Haberin yayına hazırlandığı an itibariyle ETH fiyatı 154 dolar üzerinden işlem görüyor. Ethereum momentumunu devam ettirebilir ancak bu %50 Bitcoin’in durumuna da bağlı. Eğer Bitcoin 4,000 doları geçerse karamsar oyuncular tekrar oyuna dahil olabilir.

ETH ile XRP arasında 2 milyar dolar farka kadar çıktı. Ancak son saatlerde bu oran 1,5 milyar dolara düştü. Kripto para piyasası çok dinamik bir piyasa olduğundan aradaki bu seviye daha da açılabilir.

Constantinople hard fork‘u Ethereum blockchain’ine 5 önemli ptokol getiriyor. Bunlardan 4’ü kısa dönem ölçeklenme sorununa odaklanırken diğer protokol ise Ethereum’un enerji sorunun %99 düşürmeye odaklanıyor.

Ayrıca okuyunuz: Ethereum artık yüzde 99 daha az enerji tüketecek

Ethereum Vakfından yayınlanan videoya göre, ETH geliştirme takımı, PoW algoritmasının eklenmesi konusunda göründüğü itibariyle konsensüs sağlamışlar.

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave