Home Ethereum Tron kurucusu Ethereum kurucusundan daha başarılı- işte nedeni

Tron kurucusu Ethereum kurucusundan daha başarılı- işte nedeni

Tron kurucusu Ethereum kurucusundan daha başarılı- işte nedeni

brave
0

Tron’un krucusu Justin Sun ve Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin. Tron kurucusu Ethereum kurucusundan daha başarılı. Nedenlerini ise şu şekilde sıralıyoruz.


Tron kurucusu Ethereum kurucusundan neden daha başarılı?

Şüphesiz Kripto paralar bir girişimcilik harikası ürünlerdir. Başarılı projelerin ardında ise başarılı girişimcilerin olduğu muhakkak. 2007 yılına gidelim, kimsenin tanımadığı sadece ismini bildiği Satoshi Nakamoto, Bitcoin adında dijital bir varlık üretti. Bu sanal varlığın birim değeri 2017 yılının sonunda nerdeyse 20,000 dolar seviyelerine kadar çıktı.

Bu ürün hangi ihtiyaca cevap veriyor? Bu üründen kaç adet var? Gibi soruların cevabı bazılarına göre hala net verilmiş değil. Ama bir gerçek var ki o da Bitcoin’in açtığı kapı bir daha kapanmayacağa benziyor.

Şimdi gelelim kripto piyasasında meşhur olan diğer iki önemli kripto paraya. Biri piyasa değeri bakımından ikinci sırada olan Ethereum. Diğeri ise yaklaşık 1,5 milyar dolarlık piyasa değeri ile 10. sırada olan Tron. Tron’un kurucusu Justin Sun daha başarılı bir profil çiziyor.  Nedenlerini şu şekilde sıralıyoruz.

1- Genişleme vizyonu

Justin Sun, nasıl hamle yapılacağını iyi biliyor. BitTorent’ı satın alması ile Tron’u 100  milyonluk bir kullanıcı kitlesi ile tanıştırdı. Bu adımı ile Justin Sun, facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’e benzetiliyor. Zuckerberg’de WhatsApp ve Instagram’ı satın alarak potansiyelini katlayarak büyüyor.

2- ARGE yardımları

Justin Sun ve Tron vakfı, yeni projeleri maddi anlamda desteklemesi ile biliniyor. Bu konuda eli açık bir tavır sergiliyor. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in yeni ve başlangıç projeler ile pek ilgilenmediğini görüyoruz.

3- Ertelemelerle meşhur olmuş lider, Vitalik Buterin

Vitalik Buterin, Ethereum hakkında önceden duyurdukları takvime bir türlü uyamıyor. Umarız 16 Ocak hard fork’unda erteleme gelmez. Justin Sun ise bu konuda dakik bir tavır sergiliyor.

Kaynak

Tavsiye ettiğimiz yazılar

Monero 2019’da iyi bir yatırım olur mu?

Justin Sun: Tron 1 ayda EOS’u geçecek

Ethereum hala rekabet edebilir mi?

Ethereum yükselişini sürdürebilir mi? ETH kritik direnç seviyesine yaklaştı

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave