Home Eğitim Kripto Para Wall Street’in Bitcoini ucuza kapatmak için manipüle ettiği iddia ediliyor

Wall Street’in Bitcoini ucuza kapatmak için manipüle ettiği iddia ediliyor

Wall Street’in Bitcoini ucuza kapatmak için manipüle ettiği iddia ediliyor

brave
0

Haksız uygulamalarla Wall Street’in Bitcoini nasıl etkilediğini Hollywood filmleri konu edindi. Bu filmeleri izlemek kripto para meraklılarının bu Ayı pazarında nasıl hamle yapmaları gerektiğini söylüyor. Bu filmler yazının devamında!

Wall Street’in Bitcoini manipüle hamleleri

Hollywood filmleri asla gerçeklikten çok uzak değildir. Wall Street‘in haksız uygulamalarını, orijinal ismiyle Wall Street olarak da bilinen, Michael Douglas ve Charlie Sheen’in başrollerde rol aldigi 1987 klasiği Borsa filmi gibi efsanevi filmlerde gördük.

Film, borsa ticareti yapmak isteyen 80’ler ve 90’larin genç mezunlarının ilgisini çekmekten uzaktı. Özetle, film aç gözlülüğü yüceltti. Bize geleneksel pazarlarda bel altı neler olup bittiğinı gösteren başka filmler de gördük. Bu filmlerden bazıları:

Büyük Açık (The Big Short),

Altın (Gold),

Borsa: Para Asla Uyumaz (Wall Street: Money Never Sleeps),

Oyunun Sonu (Margin Call),

Çin Oyunu (The China Hustle) isim olarak yer alıyor. Hafta sonu birkaç saatliğine, bu filmler herhangi bir kripto para meraklısının bir şeyler keşfetmesine yarayabilir.

Wall Street’in Bitcoin ve kripto’yu manipüle ettiği teorisi

Tüm sosyal medya platformlarında çoğu kripto para topluluklarındaki yazışmalarla, Wall Street’in yaşadığımız mevcut pazar kargaşalarında eli olduğunu ima edilmektedir. Bu tartışma gecen yıl 17 Aralıkta CME Grup ve CBOE’in Bitcoin özelliklerini açıklamasıyla başladı.

Tesadüfen bu bizim BBC’yi 20 bin dolarda gördüğümüz son andı. Bu, çoğu tarafından sahte haberlerle hızlandırılan tam patlama çöküşünün olgunlaştırdığı Ayı pazarının başlangıcı olarak görüldü. Böylece Hash savaşı, ki buna kar savaşı da denilebilir, ve ertelenen ETF (Borsa Yatırım Fonu) kararları geldi.

Wall Street’ten ürkütücü taktikler

Mesele şu ki, SEC henüz Bitcoin ve kripto parayla ilgili Amerika’da somut düzenlemeler yapmadı. SEC, BTC’yi ölü olarak ya da Ethereum’u shit koin olarak ilan eden önemli kişileri cezalandırmadı. Bunu yapmaları için, Bitcoin ve diğer kriptoları düzenlemeye layık varlıklar olarak tanımaları gerekiyordu.

Düzenleme olmadan, isteyen herkes BTC hakkında olumsuz beyanlarda bulunabilir. Bu, ünlü Wall Street firmalarının CEO’ları ve başkanları, BTC ve kripto para birimleri söz konusu olduğunda özgürce konuşabilecekleri anlamına geliyor.

Eğer SEC,  Elon Musk ve onun twitleriyle ilgilendikleri kadar kripto ile de ilgilenselerdi, kripto-verse çok daha güvenli bir yer olurdu.

 Kripto Ticareti Vahşi Batıdır

Ama sonuç olarak, kripto pazarlarını geleneksel piyasaya benzer bir şekilde manipüle edenleri cezalandırmaya henüz başlamadılar. Bu kripto ticaretini Amerikan Vahşi Batısı gibi açık  gibi bırakır. Vahşi Batı dünyasında hayatta kalabilmeniz için ayaklarınızı düşünmeniz ve silahlarınızla hızlı olmanız gerekir!

Bu, kripto tüccarların piyasalarla sürekli olarak nasıl uyum sağladıkları ile karşılaştırılabilir. Hatta bazıları BTC ve ETH’nin short işlemlerinin Bitmex’te daha çekici olduğuna karar verdiler. Onlara göre, lafı uzatmanın ayı piyasasında hiçbir anlamı yok.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave